Śląskie: z powodu upałów w wielu szkołach skrócone lekcje

Śląskie: z powodu upałów w wielu szkołach skrócone lekcje
(fot. depositphotos.com)
PAP / ms

Z powodu panujących od kilku dni upałów w wielu szkołach w woj. śląskim dyrektorzy zdecydowali o skróceniu lekcji. Wojewoda śląski apeluje o ostrożność nad wodą, a RCB rozesłało ostrzeżenie o burzach.

W Katowicach 30 szkół na 156 działających zgłosiło dotychczas skrócenie zajęć w urzędzie miasta. W większości szkół w Tychach uczniowie skończyli w czwartek lekcje wcześniej. Na 32 placówki tylko w 10 lekcje odbywały się z zgodnie z planem, w pozostałych uczniowie poszli do domu po trzeciej lub czwartej lekcji. Zgodnie z przepisami taka decyzja leży w kompetencjach dyrektora szkoły.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w związku z utrzymującymi się od wielu dni wysokimi temperaturami, które sprzyjają pobytowi nad wodą, zaapelował do wszystkich mieszkańców województwa i do osób przebywających w regionie o rozwagę i ostrożność przy korzystaniu z kąpielisk i innych akwenów. Przypomniał, że utonięcia często są wynikiem lekkomyślności, lekceważenia przepisów, a przede wszystkim kąpieli w niestrzeżonych miejscach.

O zachowaniu bezpieczeństwa przypomina także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Tylko wczoraj w Polsce utopiło się sześć osób.

W czwartek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało esemesy do mieszkańców 12 województw - w tym śląskiego - z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem i burzami z gradem oraz możliwymi przerwami w dostawach prądu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Śląskie: z powodu upałów w wielu szkołach skrócone lekcje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.