SLD drugą siłą polityczną w miastach

SLD drugą siłą polityczną w miastach
(fot. Adrian Grycuk / CC-BY-SA-3.0-pl)
5 lat temu
PAP / ptsj

SLD jest drugą siłą polityczną, po Platformie Obywatelskiej, w miastach prezydenckich - powiedział szef Sojuszu Leszek Miller. Według polityków Sojuszu, kandydaci lewicy - startujący z komitetu SLD Lewica Razem lub popierani przez Sojusz - będą rządzić w 15 miastach prezydenckich.

Miller powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie, że po listopadowych wyborach samorządowych SLD jest na drugim miejscu, jeśli chodzi o władzę w miastach prezydenckich. "SLD jest drugą siłą w miastach prezydenckich i bardzo się z tego powodu cieszymy" - podkreślił lider SLD.

Sekretarz generalny Sojuszu Krzysztof Gawkowski ocenił, że II tura wyborów samorządowych, to sukces SLD. "Sojusz jest drugą siłą w miastach prezydenckich, zaraz po Platformie, zdobyliśmy nowe przyczółki, m.in. Świdnicę, Mielec, Ostrów Wielkopolski" - zaznaczył.

Gawkowski podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w kampanię komitetu SLD Lewica Razem. "SLD jest drugą siłą w samorządzie, może powiedzieć, że to jest sukces, który pokazuje 15 prezydentów i prezydentek (popieranych w wyborach przez Sojusz)" - powiedział polityk SLD.

Zapowiedział też, że w wielu miejscach w Polsce, SLD będzie tworzył koalicje wyborcze; ma o tym informować w ciągu najbliższych dni.

Kandydaci startujący z komitetu SLD Lewica Razem lub popierani przez Sojusz wygrali wybory na prezydentów m.in. w: Częstochowie, Krakowie, Rzeszowie, Świdnicy, Mielcu, Ostrowie Wielkopolskim, Chełmie, Głogowie, Koninie i Świnoujściu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

SLD drugą siłą polityczną w miastach
Komentarze (1)
?
?
1 grudnia 2014, 17:15
Ciekawe jak to policzyli skoro prezydent Krakowa ich wyśmiał.

Skomentuj artykuł

SLD drugą siłą polityczną w miastach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.