Śledztwo ws. próby samobójczej płk. Przybyła

Śledztwo ws. próby samobójczej płk. Przybyła
(fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
PAP / pz

Wojskowa prokuratura garnizonowa w Poznaniu wszczęła we wtorek śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności próby samobójczej wojskowego prokuratora płk. Mikołaja Przybyła.

Jak poinformował rzecznik poznańskiej wojskowej prokuratury okręgowej ppłk Sławomir Schewe, przesłuchany został już płk Przybył, który przebywa w szpitalu. Schewe nie chciał jednak ujawnić szczegółów złożonych przez niego wyjaśnień.

Postępowanie prowadzone jest na podstawie artykułu 151, zgodnie z którym, "kto za namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze więzienia od 3 miesięcy do lat 5". Artykuł ten stosuje się w sprawach dotyczących samobójstw.

Płk Mikołaj Przybył postrzelił się w poniedziałek w przerwie konferencji, na której odnosił się do medialnych zarzutów o złamanie prawa w postępowaniu dot. przecieku ze śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Strzelił do siebie z broni prywatnej, na którą miał pozwolenie. Zgodnie z przepisami na teren prokuratury nie można wnosić broni palnej ani amunicji.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Śledztwo ws. próby samobójczej płk. Przybyła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.