Słowacja: Wykryto tunel dla przemytników

PAP / im

Na granicy Słowacji i Ukrainy wykryto 700-metrowy tunel, służący przez co najmniej rok do przemycania nieoclonych towarów, przede wszystkim papierosów - poinformowały w czwartek słowackie władze.

- Tunel był zbudowany profesjonalnie metodami górniczymi - powiedział dziennikarzom komendant główny policji Tibor Gaszpar. Z całości tunelu 480 metrów znajduje się po stronie słowackiej, gdzie ma on wylot w budynku gospodarczym na terenie między miejscowościami Vyszne Nemecke i Niżne Nemecke. Po drugiej stronie kończy się w domku jednorodzinnym w Użhorodzie.

Biegnący na głębokości sześciu metrów tunel ma przekrój jednego metra i ułożone na dnie szyny dla ułatwienia transportu.

Tunel zdemaskowała specjalna ekipa interwencyjna, wystawiona wspólnie przez policję kryminalną i policję skarbową. W trakcie akcji aresztowano jednego z organizatorów przemytu i kierowcę oraz skonfiskowano ponad 13 tys. kartonów papierosów.

DEON.PL POLECA

Tunel zostanie zabetonowany. Według ministra finansów Petera Każimira, korzystający z niego gang był w stanie pozbawić państwo wpływów z akcyzy w kwocie 50 mln euro rocznie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Słowacja: Wykryto tunel dla przemytników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.