Solidarna Polska proponuje PiS współpracę

Solidarna Polska proponuje PiS współpracę
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / drr

Solidarna Polska zaproponowała PiS współpracę w sprawach takich jak zaostrzenie kar za zabójstwa dzieci, sprzeciw wobec budowy elektrowni jądrowej, poprawa sytuacji emerytów i rencistów. Władze SP wydały oświadczenie skierowane do Rady Politycznej PiS.

"Mimo istotnych różnic i odmienności istnieje możliwość współpracy miedzy naszymi klubami parlamentarnymi w Sejmie i Senacie" - ocenił w przesłaniu do PiS, udostępnionym w sobotę PAP, zarząd Solidarnej Polski.

SP proponuje PiS współdziałanie w kwestii zaostrzenia kar za okrutne przestępstwa, zwłaszcza za zabójstwa dzieci oraz przygotowanego przez Solidarną Polskę projektu uchwały Sejmu wzywającej rząd do rezygnacji z projektu budowy elektrowni atomowej "jako ekonomicznie nieefektywnej, zwłaszcza w obliczu bogatych złóż gazu łupkowego i węgla".

Solidarna Polska chciałaby także współpracować z PiS w sprawie propozycji zwolnienia z podatku pierwszego 1000 zł emerytury lub renty, dzięki czemu emeryt o przeciętnych dochodach zyska ponad 2000 zł rocznie. "Mamy nadzieję, że podobnie jak my, zrezygnujecie z polityki fiskalnej, preferującej interesy najbogatszej grupy podatników. Niezwłocznie należy skorygować założenia polityki podatkowej, realizowanej w latach 2005 - 2007, którą z pełnym przekonaniem kontynuuje obecnie Platforma Obywatelska" - czytamy w piśmie.

SP zapewnia, że lista punktów potencjalnej współpracy może zostać wydłużona.

Pismo wystosowano w związku z sobotnim posiedzeniem Rady Politycznej PiS.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział PAP, że Rada podtrzymała ustalenie Komitetu Politycznego PiS, iż politycy, którzy odeszli z PiS mają czas do powrotu do 27 lipca. - Jest to termin ostateczny; byłoby niepoważne toczyć potem jakieś rozmowy - dodał Błaszczak.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił zaś, rozpoczynając posiedzenie Rady, że jego partii potrzebna jest teraz jedność. - Słowo "jedność", (...) jest jasne. Do 27 lipca, bez żadnych warunków, bez żadnych zaporowych propozycji, na normalne pozycje polityczne mogą wrócić. Jeśli nie, to znaczy, że postanowili służyć Tuskowi, tak jak robi to Palikot - powiedział dziennikarzom rzecznik PiS Adam Hofman, pytany o stanowisko Solidarnej Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Solidarna Polska proponuje PiS współpracę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.