Sondaż dla Trojmiasto.pl.: Dulkiewicz wygrała wybory na prezydenta Gdańska w I turze

Sondaż dla Trojmiasto.pl.: Dulkiewicz wygrała wybory na prezydenta Gdańska w I turze
(fot. PAP/Marcin Gadomski)
PAP / ms

P.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w I turze wygrała w niedzielę przedterminowe wybory na prezydenta miasta - wynika z sondażowego wyniku opublikowanego przez Trojmiasto.pl.

"Spośród 1091 zapytanych przez nas osób, 84 proc. zagłosowało na Aleksandrę Dulkiewicz, ponad 12 proc. na Grzegorza Brauna i 4 proc. na Marka Skibę" - podał portal.

Sondażowy wynik oparty jest o informacje, jakie udało się zebrać pracownikom Trojmiasto.pl przez cały dzień z pięciu obwodowych komisji wyborczych w dzielnicy Morena.

Przedterminowe wybory prezydenta Gdańska są wynikiem wygaśnięcia mandatu wieloletniego prezydenta tego miasta - Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do wyścigu o prezydencki fotel stanęli: 39-letnia prawniczka pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz z komitetu wyborczego "Wszystko dla Gdańska", 51-letni reżyser filmów dokumentalnych Grzegorz Braun oraz 46-letni działacz katolicki i przedsiębiorca budowlany Marek Skiba z komitetu wyborczego "Odpowiedzialni-Gdańsk".

Głosy można było oddawać w 196 działających na terenie Gdańska lokalach wyborczych. Były one czynne w niedzielę od godziny 7 do 21.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sondaż dla Trojmiasto.pl.: Dulkiewicz wygrała wybory na prezydenta Gdańska w I turze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.