Spotkanie prezydenta i premier ws. Ukrainy

Spotkanie prezydenta i premier ws. Ukrainy
(fot. Vladimir Yaitskiy / flickr.com / CC BY-SA 2.0)
5 lat temu
PAP / pk

O sytuacji na Ukrainie rozmawiają w środę wieczorem w Belwederze prezydent Bronisław Komorowski i premier Ewa Kopacz. Ich rozmowa ma związek z czwartkowym spotkaniem ministrów spraw zagranicznych UE w Brukseli.

Nadzwyczajne spotkanie szefów dyplomacji państw UE zwołała na czwartek szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini. To reakcja na zintesyfikowanie działań zbrojnych na wschodniej Ukrainie.

W czwartek premier Kopacz udaje się do Paryża, gdzie weźmie udział w polsko-francuskich konsultacjach międzyrządowych. Główne tematy rozmów to sytuacja na Ukrainie i związane z tym sankcje wobec Rosji, kwestie bezpieczeństwa oraz współpraca obronna.

Prorosyjscy separatyści zajmują obecnie większe terytorium niż wynikałoby to z ustaleń wynikających z rozejmu z września 2014 roku. Rozejm jest ustawicznie naruszany. W sobotnim ostrzale Mariupola zginęło co najmniej 30 osób, a blisko 100 zostało rannych. Władze ostrzelanego Mariupola oskarżyły o atak prorosyjskich separatystów. Miasto leży przy jedynej drodze lądowej między Rosją a Krymem.

Wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski powiedział PAP w środę, że Polska chce, by UE przeanalizowała możliwość zaostrzenia sankcji wobec Rosji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spotkanie prezydenta i premier ws. Ukrainy
Komentarze (4)
.
...
28 stycznia 2015, 23:48
Spotkanie frakcji rosyjskiej w Polsce.
OP
ot, POlszewia
28 stycznia 2015, 23:02
Szokująca ekspertyza prezydenckiego BBN z 2012 roku: To Rosja, a nie NATO miała być gwarantem bezpieczeństwa Polski (sic!) Mało kto wie, że w 2012 roku prezydencki BBN przygotował szokującą ekspertyzę, zgodnie z którą to Rosja, a nie NATO, powinna być gwarantem bezpieczeństwa Polski w Europie. Ciekawe czy w ciągu ostatniego roku wywodzący się z komunistycznego PZPR doradcy Komorowskiego zmienili swoje poglądy? Obawiam się, że nie, a to jest wystarczający powód, aby społeczeństwo odsunęło obrońcę WSI od władzy i bycia zwierzchnikiem sił zbrojnych naszego kraju. Szokujące jest również to, że Polska - jako jedyny kraj wśród państwo wchodzących w skład NATO - zdecydowała się podpisać oficjalny plan współpracy wojskowej z Rosją. Znowu prym wiódł prezydencki BBN, który ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, tj. Radą Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, zawarł porozumienie o współpracy na lata 2013-2014. W praktyce oznaczało to, że sprawy takie jak: analiza koncepcji strategicznych Polski, narodowe planowanie strategiczne, metodyka prowadzenia strategicznych przeglądów bezpieczeństwa czy transparentność ćwiczeń i manewrów wojskowych - były omawiane i konsultowane przez BBN z Aparatem Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.  [url]http://niewygodne.info.pl/artykul5/02028-Szokujaca-ekspertyza-prezydenckiego-BBN.htm[/url]
H
HAŃBA
28 stycznia 2015, 23:24
Bogusław Wolniewicz - SPRZEDAĆ KASPROWY... obraz Polski; Warszawa 21.01.15 [url]http://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84924572&v=YHHpL2K3DGo&x-yt-ts=1422411861[/url] Prof.dr hab. Bogusław Wolniewicz oskarża władze Polski o działanie na szkodę Narodu i Państwa. Kasprowy Wierch idzie w obce ręce !
S
staku
28 stycznia 2015, 21:49
A o czym oni będą tam kłamacz, bo przecież nie kopacz?

Skomentuj artykuł

Spotkanie prezydenta i premier ws. Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.