Sulik: bezpieczeństwo pacjentów zapewnione

Sulik: bezpieczeństwo pacjentów zapewnione
(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
PAP / ptsj

Rzeczniczka rządu Iwona Sulik powiedziała w piątek PAP, że informacji, które przekazuje minister zdrowia do KPRM wynika, że bezpieczeństwo pacjentów jest zapewnione. To odpowiedź na apel PiS i SLD, by w sprawę rozmów z Porozumieniem Zielonogórskim zaangażowała się premier Ewa Kopacz.

"Minister Arłukowicz podjął się wykonania zadania, powiedział, że nadrzędnym celem jest zabezpieczenie pacjenta i z tych informacji, które przekazuje do KPRM wynika, że bezpieczeństwo jest zapewnione" - podkreśliła Sulik.

"Warto by było, by opozycja powiedziała, po której stoi stronie: czy po stronie tych 80 proc. lekarzy, którzy podpisali umowy i traktują swój zawód jako służbę pacjentowi, czy po stronie tych 20 proc., którzy pacjentów traktują jak kartę przetargową i za podpisanie umów żądają 2 mld zł" - podkreśliła rzeczniczka rządu. Zapewniła, że rząd Ewy Kopacz stoi po stronie pacjenta.

Na konferencji prasowej w Sejmie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak mówił, że jest początek stycznia i - jak co roku - chaos w służbie zdrowia. "Kilka milionów Polaków jest pozbawionych opieki lekarskiej. To rezultat nieudolności i arogancji ministra zdrowia" - zarzucił.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sulik: bezpieczeństwo pacjentów zapewnione
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.