Co obiecuje i czego życzy Kopacz na Nowy Rok?

Co obiecuje i czego życzy Kopacz na Nowy Rok?
(fot. Kancelaria Premiera / (CC BY-NC-ND 2.0) / flickr.com)
PAP / slo

Wprowadzenie pakietu kolejkowego i onkologicznego, więcej środków na budowę żłobków, wsparcie seniorów oraz przedsiębiorców - to niektóre z zapowiedzi premier Ewy Kopacz na 2015. Szefowa rządu przedstawiła je, składając Polakom noworoczne życzenia-  satysfakcji, zdrowia i radości.

Kopacz, w specjalnym wystąpieniu zamieszczonym m.in. na stronie internetowej KPRM, podkreśliła, że mijający 2014 rok był dla Polski szczególny.

- To był czas pamięci i refleksji. Obchodziliśmy 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów i powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego. Rządu, który położył fundamenty pod budowę wolnej i demokratycznej Polski. Świętowaliśmy 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i 15-lecie członkostwa w Pakcie Północnoatlantyckim - mówiła premier.

Dodała, że proces integracji europejskiej i obecność Polski w NATO pomogły w wykorzystaniu "wielkiego potencjału naszego kraju, który od lat kroczy drogą szybkiej modernizacji i ciągłego rozwoju dając przy tym obywatelom poczucie bezpieczeństwa".

DEON.PL POLECA

Szefowa rządu przypomniała również, że w 2014 r. obchodziliśmy 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej i 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego oraz bitwy o Monte Casino.

To był także rok zmian - mówiła Kopacz - wybrano reprezentantów w Parlamencie Europejskim oraz władze samorządowe, a poprzedni premier Donald Tusk objął funkcję szefa Rady Europejskiej.  Zaznaczyła, że polscy sportowcy, przede wszystkim siatkarze i zimowa kadra olimpijska, dali Polakom w mijającym roku wiele satysfakcji i powodów do wzruszenia.

Kopacz przypomniała, że wkrótce mija 100 dni, od kiedy zaprezentowała swoje expose. - Polacy mogą odczuwać pierwsze i wymierne efekty pracy rządu - zapewniła.

- Wprowadzimy pakiet kolejkowy i onkologiczny, tak, by pacjenci zyskali większy dostęp do lekarzy specjalistów. Emeryci i renciści otrzymają waloryzację swoich świadczeń. Firmy, które straciły na rosyjskim embargu będą mogły skorzystać z pomocy państwa, więcej środków zostanie przeznaczonych na budowę żłobków, a z polskich szkół zniknie tzw. śmieciowe jedzenie - zapowiedziała szefowa rządu.

Dodała, że w 2015 r. w pełni zacznie funkcjonować system powiadamiania o zagrożeniach i klęskach żywiołowych.

- Będziemy kontynuować pracę nad nieodpłatną pomocą prawną, urlopami rodzicielskimi dla bezrobotnych i studentów oraz zasadą "złotówka za złotówkę" w świadczeniach społecznych. Rozpoczniemy pracę nad realizacją programu wprowadzającego instytucje dziennych domów opieki dla osób starszych. Będą także kontynuowane prace nad nową ordynacją podatkową, która wprowadzi wiele ułatwień dla podatników oraz nowym prawem działalności gospodarczej, czyli swoistą konstytucją dla przedsiębiorców - wymieniała premier.

Podkreśliła, że Polska w dalszym ciągu będzie prowadzić aktywną politykę międzynarodową, "tak, aby nasz kraj stale umacniał pozycje w UE i pozycję lidera w Europie Środkowowschodniej"

- To, co się nie zmieni, to moja nieugiętość wobec tych, którzy własne interesy przedkładają nad interesy Polaków. To moje zaangażowanie w rozwiązywanie państwa problemów, nie zabraknie mi również odwagi do podejmowania trudnych decyzji- zapewniła Kopacz.

Złożyła także Polakom noworoczne życzenia: jak najwięcej satysfakcji, zdrowia i radości.

Życzyła także Polakom odwagi w realizacji wszystkim zamierzeń. - Podejmujcie nowe wyzwania i dokładajcie swoją cegiełkę do budowy Polski swoich marzeń. Niech to będzie dla nas wszystkich rok realizacji planów. Niech przyniesie nam poczucie stabilności i dumę z naszej ojczyzny. Szczęśliwego Nowego Roku - zakończyła Kopacz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Co obiecuje i czego życzy Kopacz na Nowy Rok?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.