Świąteczny Stół Pajacyka. Jesz i pomagasz - w piątek 7 grudnia!

Świąteczny Stół Pajacyka. Jesz i pomagasz - w piątek 7 grudnia!
(fot. materiały organizatora)
Polska Akcja Humanitarna

Polska Akcja Humanitarna zaprasza do udziału w kolejnej edycji Świątecznego Stołu Pajacyka - jednodniowej, ogólnopolskiej akcji charytatywnej.

W tym roku 7 grudnia (piątek) właściciele lokali gastronomicznych z całej Polski przekażą 10% dziennego obrotu na rzecz programu dożywiania dzieci Pajacyk.

To idealna okazja by wspólnie wyjść na kawę i ciastko, firmowy lunch lub kolację z przyjaciółmi jednocześnie robiąc coś dobrego. Wystarczy wybrać jeden z prawie 800 lokali w całej Polsce biorących udział w akcji, które następnie przekażą 10% swojego dziennego obrotu na rzecz programu Pajacyk. W tym roku w akcji udział bierze między innymi sieć stacji BP z kawiarniami Wild Bean, lokale sieci Olimp w Krakowie i Katowicach, oraz lodziarnio-kawiarnie Grycan.

DEON.PL POLECA

W ubiegłorocznej edycji Świątecznego Stołu Pajacyka łącznie zebrano 156 672,31 zł, za które PAH ufundowała ponad 39 tysięcy posiłków dla dzieci objętych programem Pajacyk. Program Pajacyk od 1998 roku dofinansowuje ciepłe posiłki dla dzieci w całej Polsce, które z różnych powodów nie mogłoby na nie liczyć w domu czy szkole.

- W tym roku do akcji zgłosiło się prawie 800 lokali, to nasz nowy rekord! Dzięki mobilizacji restauratorów i klientów z roku na rok jesteśmy w stanie sfinansować jeszcze większą liczbę posiłków dla dzieci w całej Polsce-mówi Jakub Belina-Brzozowski, koordynator akcji. - Mam nadzieje, że 7 grudnia przy Świątecznym Stole Pajacyka spotkamy się wszyscy.

Każdy może w bardzo prosty sposób wesprzeć Świąteczny Stół Pajacyka - wystarczy w dniu akcji wybrać się do jednego z lokali, udostępnić nasze spoty, zaprosić znajomych rodzinę czy współpracowników. Pełną, na bieżąco aktualizowaną, listę lokali biorących udział w akcji można znaleźć na stronie www.pajacyk.pl/ssp/lista-lokali/.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Świąteczny Stół Pajacyka. Jesz i pomagasz - w piątek 7 grudnia!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.