Szczecin: chłopcy, którzy wpadli do basenu przeciwpożarowego, uciekli z Centrum Opieki nad Dzieckiem

Szczecin: chłopcy, którzy wpadli do basenu przeciwpożarowego, uciekli z Centrum Opieki nad Dzieckiem
(fot. depositphotos.com)
PAP / pp

Chłopcy, którzy we wtorek wpadli do basenu przeciwpożarowego, byli w trakcie ucieczki z Centrum Opieki nad Dzieckiem - poinformował w środę rzecznik szczecińskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Dzieci zmarły w nocy w szpitalu.

"Poszkodowani w wypadku chłopcy byli wychowankami Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie. W dniu zdarzenia od godzin porannych chłopcy byli w trakcie ucieczki z Centrum" - poinformował w środę rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie Maciej Homis. Dodał, że o ucieczce we wtorek o godz. 9:20 poinformowana została policja oraz prawni opiekunowie.

DEON.PL POLECA"Po otrzymaniu zgłoszenia o tragicznym zdarzeniu pozostali wychowankowie, rodziny chłopców oraz kadra Centrum zostali objęci wsparciem psychologicznym" - podkreślił Homis. Dodał, że z uwagi na prowadzone postępowanie oraz szacunek do rodzin, MOPR nie udziela więcej informacji w tej sprawie.

Dwaj chłopcy, w wieku 12 i 13 lat, zmarli w nocy z wtorku na środę w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach. Zostali tam przewiezieni po akcji ratunkowej po tym, jak strażaccy nurkowie wydobyli ich ze zbiornika przeciwpożarowego na terenie byłego złomowiska w rejonie ulic 26 kwietnia i Twardowskiego w Szczecinie.

U chłopców doszło do zatrzymania akcji serca. Podczas reanimacji na miejscu wypadku nie udało się jej przywrócić. Podjęto decyzję o przetransportowaniu ich do szpitala na Pomorzanach.

Pogotowie przywiozło chłopców do szpitala w stanie ciężkim, w głębokiej hipotermii. Zostali tam podłączeni do specjalistycznej aparatury, ale kilkugodzinne próby ich uratowania nie powiodły się.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi szczecińska prokuratura.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Szczecin: chłopcy, którzy wpadli do basenu przeciwpożarowego, uciekli z Centrum Opieki nad Dzieckiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.