Szczerski spotkał się z szefem norweskiej dyplomacji

Szczerski spotkał się z szefem norweskiej dyplomacji
(fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / pk

Bezpieczeństwo europejskie, oceny dotyczące polityki amerykańskiej, przyszłość UE - to tematy poruszone podczas piątkowego spotkania w Warszawie prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego z szefem norweskiej dyplomacji Borgem Brendem.

- Podkreśliliśmy, że dziś w Europie potrzeba jest jedności i stabilności w oparciu o współpracę stolic europejskich, a nie dokonywanie dalszych podziałów w ramach Europy i relacjach atlantyckich - powiedział PAP po spotkaniu Szczerski, który w Kancelarii Prezydenta RP odpowiada za politykę zagraniczną.

DEON.PL POLECA

Poinformował, że z ministrem spraw zagranicznych Norwegii rozmawiał o polityce w ramach NATO i współpracy Polski z Norwegią w zakresie bezpieczeństwa europejskiego. Dodał, że kolejne tematy spotkania dotyczyły konsekwencji wyborów amerykańskich dla polityki bezpieczeństwa, ocen polityki administracji prezydenta USA Donalda Trumpa, a także przyszłości Unii Europejskiej po Brexicie.

Szef norweskiej dyplomacji Borge Brende spotka się w piątek w Warszawie z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szczerski spotkał się z szefem norweskiej dyplomacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.