TNS Polska: 55 proc. źle o rządzie; dobrze - 34 proc

TNS Polska: 55 proc. źle o rządzie; dobrze - 34 proc
(fot. shutterstock.com)
5 lat temu
PAP / jm

55 proc. badanych źle ocenia pracę rządu; dobrze - 34 proc. Według 47 proc. prezydent Andrzej Duda źle wypełnia obowiązki głowy państwa; zdaniem 43 proc. - dobrze. Pracę premier Beaty Szydło źle ocenia 49 proc.; dobrze 40 proc. - wynika z majowego sondażu TNS Polska.

W porównaniu z badaniem kwietniowym poparcie dla rządu spadło o 5 pkt. proc., natomiast negatywne oceny Rady Ministrów wzrosły o 6 pkt.

W maju zdecydowanie dobrze o pracy rządu wypowiedziało się 2 proc. badanych, 32 proc. raczej dobrze. Raczej źle pracę Rady Ministrów oceniło 39 proc. respondentów, a 16 proc. zdecydowanie źle. Trudno powiedzieć - tak na pytanie o ocenę rządu odpowiedziało 11 proc. badanych.

Spadł także - o 3 pkt. proc. - odsetek pozytywnych ocen prezydenta Dudy; wzrosły o 5 pkt. proc. negatywne oceny działalności prezydenta.

Ze zdaniem, że Andrzej Duda dobrze wypełnia obowiązki prezydenta zdecydowanie zgadza się 7 proc. badanych; raczej zgadza się - 36 proc. Zdecydowanie nie zgadza się z takim stwierdzeniem 15 proc. ankietowanych; a 32 proc. raczej się nie zgadza. "Trudno powiedzieć" - odpowiedziało 10 proc. ankietowanych.

Pozytywne oceny premier w porównaniu z kwietniem spadły o 2 pkt. proc.; negatywne wzrosły o 5 pkt. Z dobrą oceną pracy premier Szydło zdecydowanie zgadza się 5 proc. badanych; raczej się zgadza 35 proc. Z dobrą oceną działań premier zdecydowanie nie zgadza się 15 proc. respondentów; 34 proc. raczej się nie zgadza. 11 proc. badanych odpowiedziało: "trudno powiedzieć".

TNS Polska badanie przeprowadził w dniach 13-18 maja na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1009 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

TNS Polska: 55 proc. źle o rządzie; dobrze - 34 proc
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.