To zdjęcie wywołało burzę w Internecie. Musicie to zobaczyć!

To zdjęcie wywołało burzę w Internecie. Musicie to zobaczyć!
(fot. depositphotos.com)
1 miesiąc temu
onet.pl / pp

Plaża nad Bałtykiem jeszcze nigdy nie wywołała takich emocji. A wy, co o tym myślicie?

Zdjęcie zatłoczonej plaży we Władysławowie w czasie wakacji nikogo by pewnie nie zaskoczyło, gdyby nie fakt, że zostało zrobione w czasie pandemii koronawirusa. Według wytycznych sanepidu ludzie powinni zachowywać między sobą 1,5 metrowy dystans, tymczasem na plaży trudno dostrzec jakąkolwiek wolną przestrzeń.

Zdjęcie, które wywołało burzę w Internecie, zostało zrobione przez Kacpra Kowalskiego, gdyńskiego fotografa. Umieścił je na swoim Facebooku.

Zobaczcie sami: 

 

 

Do sprawy odniósł się sam burmistrz Władysławowa Roman Kużel. W rozmowie z Onetem zaznaczył, że na plaży wcale nie ma tłoku, a turystów jest kilkadziesiąt procent mniej niż w ubiegłym roku.

„Zdjęcie z drona z takiej wysokości jest przekłamaniem. Jeżeli dron zrobiłby zdjęcie z wysokości 100 metrów wyżej, to i byłoby ważenie, że jest bardziej "gęsto" czy oznaczałoby to że jest ludzi jeszcze więcej? Odpowiadam - Nie. Na jakiej podstawie fotograf amator, nie mający żadnych kwalifikacji do pomiaru ilości osób może być wiarygodnym źródłem” – czytamy w przesłanym do portalu komentarzu burmistrza.

Dodał, że wykonane zdjęcie prezentuje blisko 3 km długości plaży. "W gminie posiadamy ponad 25 kilometrów plaż i kilkanaście kilometrów wzdłuż Zatoki Puckiej. Średnio na każdego turystę przebywającego na terenie naszej gminy jest 60 metrów kwadratowych plaży. Turyści zaś chętnie wypoczywają w dotychczas mniej uczęszczanych plażach po w części wschodniej Władysławowa w kierunku Chałup. Najważniejsze, że na samej plaży jest znacznie więcej dystansu niż w ubiegłych latach" - stwierdził Roman Kużel. 

A wy, co myślicie o tej sytuacji? 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek
23,94 zł
39,90 zł

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

To zdjęcie wywołało burzę w Internecie. Musicie to zobaczyć!
Komentarze (3)
TT
~teribelka t
6 sierpnia 2020, 22:23
byłoby chyba lepiej zrobić zdjęcie prosto z góry, bo tak, to widać dużo tych kolorowych parawaników, a poza tym jest pod kątem, to (oczywiście tylko optycznie) przestrzeń się skraca. I robi to wrażenie tłoku. Jak się zrobi zdjęcie kartki papieru z boku, to będzie tylko kreska.
JW
~Jarosław W
5 sierpnia 2020, 13:14
byłem na Helu w połowie lipca - na plaży jest dużo luźniej niż w poprzednich latach. w lokalach gastronomicznych tylko nieco luźniej.
KW
~Krystian Wiewiórka
5 sierpnia 2020, 09:13
...trzeba powiedzieć burmistrzowi, że nie mówi się "ilości osób", a "liczby osób".. cała reszta nie zasługuje na jakikolwiek komentarz.

Skomentuj artykuł

To zdjęcie wywołało burzę w Internecie. Musicie to zobaczyć!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.