Trwa śledztwo ws. morderstwa na Jersey

Trwa śledztwo ws. morderstwa na Jersey
(fot. EPA/IAN LE SUEUR)
PAP / apio

W Bydgoszczy, gdzie mieszkają bliscy ofiar zbiorowego morderstwa na wyspie Jersey, miejscowa policja zbierała informacje na potrzeby śledztwa prowadzonego w Wielkiej Brytanii. Podobne działania wykonywała w poniedziałek małopolska policja.

- Na polecenie Biura Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji dotarliśmy do bliskich ofiar zamordowanych na wyspie Jersey, którzy mieszkają w Bydgoszczy. Zbieraliśmy informacje mogące przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności i przyczyn tragedii - powiedziała w środę PAP Kamila Ogonowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Jednak ze względu na dobro śledztwa odmówiła podania bliższych szczegółów na ten temat.

Z Bydgoszczy pochodziły ofiary tragedii: kobieta i jej ojciec, dla których podejrzany o zabójstwo był mężem i zięciem. W Bydgoszczy mieszka matka i brat zamordowanej kobiety.

Z informacji zebranych u znajomych rodziny ofiar wynika, że o tragedii przyszli powiadomić bydgoscy policjanci. Nieoficjalnie wiadomo, że nie było możliwe przeprowadzenie klasycznego przesłuchania rodziny, a jedynie ich tzw. rozpytanie.

Ogonowska zaznaczyła, że zebrane informacje zostały przekazane do Komendy Głównej Policji. Przyznała, że na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji, jakoby do Bydgoszczy mieli przyjechać brytyjscy policjanci prowadzący śledztwo. Według nieoficjalnych informacji PAP o tym, że brytyjscy funkcjonariusze przyjadą do Polski, nie została również poinformowana do środy Komenda Główna Policji.

Podobne czynności wykonywała małopolska policja. Jeszcze w poniedziałek rozmawiała w Nowym Sączu z rodzicami podejrzanego o zabójstwo 30-latka, sąsiadami i znajomymi, którzy spotkali się z Damianem R. i jego żoną podczas ich niedawnej wizyty w Polsce. Rozmowy odbyły się w Nowym Sączu w ramach pomocy prawnej, udzielonej na prośbę brytyjskich organów ścigania. - Rozmawialiśmy z osobami, które mogły mieć informacje na temat tego, co mogło dziać się w tej rodzinie. Wszystkie materiały zostały wysłane do Anglii - powiedział rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak. Także do Krakowa nie dotarły żadne informacje na temat rzekomej wizyty funkcjonariuszy brytyjskich.

Do zabójstwa doszło w niedzielę w St. Helier, stolicy wyspy Jersey na Kanale La Manche.

Damian Rz. miał dopuścić się zabójstwa swojej żony Izabeli Rz., dwojga dzieci Kacpra i Kingi w wieku 18 miesięcy i 6 lat, 55-letniego teścia Marka G., oraz najlepszej przyjaciółki żony 34-letniej Marty de la Haye (także Polki) oraz jej pięcioletniej córeczki Julii. Izabela Rz. zginęła od ran zadanych nożem kilka godzin po powrocie z Polski, gdzie wraz z mężem odwiedziła rodzinę. Wszystkie ofiary zostały wielokrotnie ugodzone nożem.

Rz. byli małżeństwem od ośmiu lat. Na Jersey mieszkali od sześciu lat. Mężczyzna był stolarzem.

Napastnik próbował po dokonaniu morderstwa popełnić samobójstwo. Z obrażeniami trafił do szpitala i przeszedł operację.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Trwa śledztwo ws. morderstwa na Jersey
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.