"Trzeźwy poranek": 82 pijanych w 3 godziny

"Trzeźwy poranek": 82 pijanych w 3 godziny
Dziś rano w ciągu trzech godzin podkarpacka policja zatrzymała 82 pijanych kierowców (fot. Davide Restivo/flickr.com)
PAP / drr

W 3 godziny podkarpacka policja zatrzymała ponad 80 pijanych kierowców. To efekt przeprowadzonej w poniedziałek akcji "Trzeźwy poranek" - mówi rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar. Jak zaznaczył to niechlubny rekord, jeśli chodzi o takie akcje na Podkarpaciu.

- Kontrole prowadziliśmy od godz. 5 do godz. 8 rano na terenie całego województwa. Skontrolowaliśmy ponad 2,6 tys. pojazdów; 82 kierujących było pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych było 66 kierowców pojazdów mechanicznych i 16 rowerzystów - mówił Międlar.

Rekordzistą okazał się 28-letni Edward M., mieszkaniec Siennowa w powiecie przeworskim, który w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu. Został zatrzymany o godz. 5.

Międlar ocenił wynik akcji, jako szokujący. - Zazwyczaj łapiemy kilkunastu czy kilkudziesięciu pijanych kierowców podczas "trzeźwych poranków+. Dzisiejszy rezultat jest rekordowy. Jak duża jest to skala niech świadczy fakt, że podczas całego weekendu policjanci z Podkarpacia zatrzymali 125 pijanych kierowców - powiedział rzecznik.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Trzeźwy poranek": 82 pijanych w 3 godziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.