Tusk: nie chcę, ale mam dosyć bzdur

Tusk: nie chcę, ale mam dosyć bzdur
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / drr

Premier Donald Tusk powtórzył w piątek, że dokona oceny pracy parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej, którym kieruje Antoni Macierewicz (PiS). "Nie jestem zainteresowany bijatyką w sprawie Smoleńska, ale mam dosyć, kiedy słyszę bzdury niepoważnych ludzi" - powiedział.

Tusk odpowiadał w piątek w Sejmie na pytanie, kiedy - zgodnie z zapowiedzią - podsumuje teorie, które pojawiły się ws. katastrofy smoleńskiej.

"Jeśli chodzi o mój komentarz, który zapowiedziałem wobec tych niestosownych, a czasami łajdackich sugestii i wypowiedzi pana Macierewicza i jego współpracowników w komisji, chciałem na to szybko zareagować, ale po śmierci Tadeusza Mazowieckiego uważam, że atmosfera jest absolutnie nie po to, żeby wdawać się w tę polemikę" - powiedział premier.

"Dobrze się do tego przygotujemy, na pewno ta ocena pracy tego zespołu zostanie przedstawiona, wybaczcie, że trochę czasu będziemy jeszcze potrzebowali" - dodał. Zaznaczył, że nie chce dokonywać podsumowania po to, by "wzbudzać jakieś konfrontacyjne sytuacje".

DEON.PL POLECA

"Naprawdę nie jestem zainteresowany bijatyką w sprawie Smoleńska, ale szczerze powiedziawszy mam dosyć, kiedy słyszę bzdury niepoważnych ludzi, które jednak spowodowały bardzo poważny problem emocjonalny i polityczny dla wielu milionów Polaków" - mówił szef rządu. Dlatego, dodał, będzie starał się to "metodycznie wyjaśnić".

Tusk odpowiadał też na pytanie o jego zdjęcie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem opublikowane na okładce tygodnika "wSieci". Zdjęcie, które miało zostać wykonane po katastrofie smoleńskiej 10. kwietnia 2010 r., przedstawia lekko uśmiechniętego premiera Tuska z zaciśniętymi pięściami. "Na żadne pytania dotyczące tygodnika +w Sieci+ nie będę odpowiadał, bo uważam się za człowieka przyzwoitego, staram się unikać ludzi nieprzyzwoitych i miejsc nieprzyzwoitych i wychodzi mi to w życiu. Nie będę komentował niczego, co prezentuje nieprzyzwoity tygodnik" - odpowiedział premier.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tusk: nie chcę, ale mam dosyć bzdur
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.