Tusk: oni sprawdzą się w wymagającym czasie

Tusk: oni sprawdzą się w wymagającym czasie
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / pz

Wicepremier Jacek Rostowski, szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz i szef KPRM Jacek Cichocki sprawdzą się w wymagającym czasie - zapewnił w poniedziałek premier Donald Tusk podczas uroczystości powołania ministrów.

Prezydent Bronisław Komorowski powołał Rostowskiego na urząd wicepremiera, Sienkiewicza na ministra spraw wewnętrznych, a Cichockiego na ministra - członka Rady Ministrów, który będzie szefem kancelarii premiera.

- Stoimy w obliczu zadań, które mogą przerosnąć niejednego człowieka. Polityka wymaga dzisiaj szczególnej odporności, siły i determinacji. Prawdziwym źródłem tych cech może być wyłącznie głęboki patriotyzm - powiedział szef rządu.

Tusk podkreślił, że ministrowie Cichocki i Sienkiewicz, a także wicepremier Rostowski, to "ludzie, dla których dobro ojczyzny jest największym nakazem i nie są to tylko słowa roty, ale także ich ugruntowane przekonanie".

- Na ten trudny czas powołano do rządu ludzi, którzy są gotowi sprostać każdemu zadaniu, bo przez całe życie byli wierni tej naczelnej zasadzie. Na pewno sprawdzą się w tym wymagającym czasie - powiedział premier.

Dodał, że z rządu odszedł dotychczasowy szef KPRM Tomasz Arabski, który "przez pięć lat był fundamentem zaufania w Radzie Ministrów". - Wszyscy wiedzieliśmy, że jego jedyną intencją w sprawowaniu służby publicznej jest dobro ojczyzny - powiedział Tusk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tusk: oni sprawdzą się w wymagającym czasie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.