Tusk: Platforma gwarancją lepszej przyszłości

Tusk: Platforma gwarancją lepszej przyszłości
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / slo

W czwartek po godz.18. w warszawskim Teatrze Dramatycznym rozpoczęło się posiedzenie Rady Krajowej PO, która ma zatwierdzić kandydatów tej partii w jesiennych wyborach parlamentarnych.

We wtorek i środę zarząd krajowy nanosił ostatnie poprawki na listy - "przywrócił" na nie kilku posłów, których pominęły regiony (m.in. Łukasza Gibałę w Krakowie), skreślił z kolei z listy warszawskiej rzecznika klubu PO Krzysztofa Tyszkiewicza.

W wyborach do Senatu PO poprze m.in. polityków lewicy Włodzimierza Cimoszewicza i Marka Borowskiego, udzieli też wsparcia byłemu posłowi PJN Janowi Libickiemu, który jednak do Senatu wystartuje jako kandydat niezależny, a nie z Platformy. Platforma nie zezwoliła natomiast na start do Senatu Barbarze Zdrojewskiej (żonie ministra kultury), ani szwagrowi Grzegorza Schetyny - Konradowi Rowińskiemu. Zgodne z wewnętrzną regulacją Platformy na listach wyborczych ma nie być członków rodzin kandydatów.

Pierwotnie Rada miała się odbyć w piątek, jednak została przełożona z powodu piątkowej prezentacji raportu komisji szefa MSWiA Jerzego Millera ws. katastrofy smoleńskiej.

Platforma Obywatelska jest gwarancją tego, aby następne cztery lata były latami możliwie zgodnej, harmonijnej budowy lepszej przyszłości dla Polaków - powiedział premier, szef Platformy Donald Tusk na posiedzeniu Rady Krajowej PO.

- Chyba rzadko kiedy partia polityczna w przeddzień wyborów ma tak gruntowne przekonanie, że chodzi o coś bardzo ważnego, jak my dzisiaj w Polsce Anno Domini 2011 - powiedział Tusk.

- Platforma jest gwarancją, a przynajmniej staramy się być gwarancją, że Polska w najbliższej przyszłości nie utonie w jazgocie konfliktów, pretensji, roszczeń - dodał szef PO.

- A fundamentem dobrego rządzenia w Polsce (...) jest stabilna, optymistyczna, a jednocześnie realistyczna formacja polityczna. Szeroka, zbudowana z wielu zgodnie współpracujących środowisk - to jest właśnie ta szansa dla Polski - powiedział Tusk.

- W dzisiejszych czasach Polska potrzebuje dokładnie takiej formacji (...) tylko taka szeroka formacja ma szansę uchronić Polskę przed tymi, którzy chcą zamienić Polskę w gniazdo nienawiści i agresji. To jest nasze pierwsze przykazanie - podkreślił szef PO.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tusk: Platforma gwarancją lepszej przyszłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.