Tusk pogratulował Hollande’owi zwycięstwa

Tusk pogratulował Hollande’owi zwycięstwa
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / im

Premier Donald Tusk przekazał Francois Hollande’owi gratulacje w związku z wyborem na urząd prezydenta Francji. "Proszę przyjąć życzenia sukcesów i osobistej pomyślności w pełnieniu szlachetnej misji dla dobra Francji i Europy" - napisał Tusk w depeszy gratulacyjnej.

Szef rządu podkreślił też, że Polska bardzo wysoko ceni bliskie relacje z Francją i wyraził nadzieję, że współpraca z nowym prezydentem zaowocuje dalszym rozwojem stosunków między oboma krajami.

DEON.PL POLECA

- Jestem przekonany, że dzięki naszemu współdziałaniu w duchu solidarności, równości i przyjaźni, Polska i Francja wspólnie będą odgrywały ważną rolę w procesie integracji europejskiej i tworzeniu podmiotowości europejskiej - napisał premier.

Zwycięzca wyborów prezydenckich we Francji socjalista Francois Hollande uzyskał 51,62 proc. głosów, a jego rywal, ustępujący prezydent Nicolas Sarkozy - 48,38 proc.

Triumf Hollande'a oznacza kres władzy prawicy w Pałacu Elizejskim po 17 latach nieprzerwanych rządów. Hollande będzie pierwszym lewicowym prezydentem Francji od czasu Francois Mitterranda, który piastował najwyższy urząd przez dwie siedmioletnie kadencje - w latach 1981-1995 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tusk pogratulował Hollande’owi zwycięstwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.