Tusk złożył kondolencje w związku z katastrofą
Premier Donald Tusk przesłał na ręce premiera Hiszpanii Mariano Rajoya kondolencje w związku z katastrofą kolejową, do jakiej doszło w okolicach miasta Santiago de Compostela. Premier przekazał wyrazy solidarności oraz szczerego i głębokiego współczucia.
Prezydent Komorowski złożył kondolencje w związku z katastrofą kolejową w Hiszpanii
Prezydent Bronisław Komorowski przesłał w czwartek królowi Hiszpanii Juanowi Carlosowi kondolencje w związku z katastrofą kolejową, do jakiej doszło w okolicach miasta Santiago de Compostela. "W tych trudnych chwilach nasze myśli i modlitwy są z Hiszpanami" - podkreślił.
"Poruszony wiadomością o tragicznej w skutkach katastrofie pociągu nieopodal Santiago de Compostela składam na ręce Waszej Królewskiej Mości, w imieniu narodu polskiego oraz własnym, najgłębsze kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar" - napisał prezydent w depeszy kondolencyjnej.
Komorowski życzył rannym szybkiego powrotu do zdrowia. Złożył też wyrazy najwyższego uznania wszystkim, którzy spieszą z pomocą poszkodowanym.
W katastrofie zginęło co najmniej 78 osób, a ponad 140 zostało rannych. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość, z jaką pociąg wszedł w zakręt - twierdzą hiszpańskie media. Obaj maszyniści przeżyli wypadek.
Rzecznik ambasady RP w Madrycie Maciej Bernatowicz powiedział w czwartek PAP, że nie ma dotychczas informacji o tym, by wśród ofiar lub poszkodowanych w katastrofie byli Polacy. "Policja prosi o cierpliwość w związku z intensywnymi pracami przy identyfikacji ofiar" - powiedział. Dodał, że służby konsularne są w stałym kontakcie ze służbami hiszpańskimi i gdyby pojawiła się taka informacja, zostałaby przekazana do centrum operacyjnego MSZ.
Według hiszpańskich źródeł rządowych raczej można wykluczyć hipotezę, że wypadek był konsekwencją aktu terroru lub sabotażu.
.webp)
.webp)
Skomentuj artykuł