Tylko SLD chce zamknięcia okresu IV RP

Tylko SLD chce zamknięcia okresu IV RP
(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
PAP / drr

Szef SLD Grzegorz Napieralski zaapelował w czwartek do wyborców, by głosowali na jego formację, ponieważ - jak mówił - tylko Sojusz "bardzo konsekwentnie" dąży do zamknięcia okresu IV RP. W jego opinii, PO nie chce rozliczenia rządów PiS.

Oświadczenie Napieralskiego ma związek ze środową deklaracją szefa klubu PO Tomczykiewicza, że posłowie Platformy nie złożą podpisów pod wnioskami Sojuszu o postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro w związku ze śmiercią Barbary Blidy. Tomczykiewicz mówił, że jego partia nie zgadza się z tym, że szef SLD Grzegorz Napieralski "robi ze śmierci Barbary Blidy kampanię polityczną".

DEON.PL POLECA

Napieralski podkreślał w czwartek, że "cztery lata temu PO powiedziała obywatelom Polski, że idzie po władzę, żeby zakończyć okres IV RP". - Stała się partią anty-PiS. PO kreowała się na partię, która zakończy ten okres, który zbudował straszny system. Efektem tego systemu stało się to, że zginęła Barbara Blida - dodał lider SLD.

Jak dodał, Polacy głosując cztery lata temu na PO uwierzyli, że "jest szansa, aby te złe praktyki, które były za czasów PiS, raz na zawsze się zakończyły". - Wczorajsze oświadczenie przewodniczącego klubu PO, że jego koleżanki i koledzy z PO nie złożą podpisów (pod wnioskami o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed TS - PAP) wskazuje na to, że nie chce się rozliczyć IV RP, tamtego systemu, a zagrożenie powrotem IV RP i tych złych praktyk nadal istnieje - ocenił lider SLD.

- Dziś to ja apeluję do wszystkich wyborców, aby zagłosowali w najbliższych wyborach na SLD, bo tylko my bardzo konsekwentnie dążymy do tego, by zamknąć ten trudny okres naszej historii - oświadczył Napieralski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tylko SLD chce zamknięcia okresu IV RP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.