Uczeń brał udział w lekcjach używając telefonu. Dzięki policjantowi dostał komputer

Uczeń brał udział w lekcjach używając telefonu. Dzięki policjantowi dostał komputer
(fot. Compare Fibre / Unsplash)
6 miesięcy temu
PAP / kk

13-latek z Tarnowa (Małopolskie) był zmuszony brać udział w zdalnych lekcjach używając telefonu komórkowego. Rodziny chłopaka nie było stać na zakup kolejnego komputera. Sytuację ucznia udało się zmienić dzięki pomocy policjanta dzielnicowego.

"Dzięki aspirantowi sztabowemu Tomaszowi Tchoniowi, 13-latek z Tarnowa już ma laptopa do nauki zdalnej" – poinformował w czwartek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń. Policjant Tchoń pełni służbę w dzielnicy Mościce. Funkcjonariusz pod swoją opieką ma wiele rodzin, w tym rodzinę pani Wioli, mamy trojga dzieci, którzy są uczniami starszych klas szkoły podstawowej i podlegają systemowi nauki zdalnej.

Podczas jednej z wizyt w domu kobiety dzielnicowy zauważył, że jej 13-letni syn uczestniczy w zajęciach lekcyjnych używając do tego celu telefonu komórkowego. Okazało się że chłopiec był do tego zmuszony, bo rodzina nie mogła sobie pozwolić na zakup dla niego dodatkowego komputera. "Wpatrywanie się kilka godzin dziennie w malutki ekran telefonu przysparzało uczniowi problemów, bo nie zawsze był w stanie usłyszeć i zobaczyć wszystkie treści przekazywane przez nauczycieli" – opisywał rzecznik prasowy.

Dzielnicowy skontaktował się ze szkołą, która – według policji – nie miała pojęcia o trudnej sytuacji w rodzinie. Dzięki wsparciu placówki udało się pozyskać przenośny komputer.

źródło: PAP / kk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
30,03 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Uczeń brał udział w lekcjach używając telefonu. Dzięki policjantowi dostał komputer
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.