Uhonorowano rodziny wielodzietne i zastępcze

Uhonorowano rodziny wielodzietne i zastępcze
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / mg

Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył w czwartek przedstawicieli rodzin wielodzietnych i zastępczych. Wyraził nadzieję, że Sejm jeszcze w tej kadencji uchwali ustawę o elastycznym czasie pracy i urlopach rodzicielskich oraz że on zdąży tę ustawę podpisać.

Prezydent podczas spotkania z rodzinami podkreślił, że nadal potrzebne są "działania na rzecz stworzenia dobrego klimatu wokół polskiej rodziny". W ocenie Komorowskiego w ostatnich latach wydarzyło się "coś niesłychanie ważnego w tym zakresie": "naturalne zainteresowanie człowieka rodziną znalazło odbicie w zainteresowaniu całego państwa i w zasadzie wszystkich form organizacji życia społecznego".

Dodał, że zbudowano cały mechanizm pomagający rodzinom, nawiązał m.in. do Karty Dużej Rodziny i zmian w systemie podatkowym dający możliwość odpisów podatkowych uboższym rodzinom.

Prezydent wyraził nadzieję, że jeszcze w tej kadencji Sejm "zdąży z ustawą" o elastycznym czasie pracy i urlopach rodzicielskich, której projekt on złożył. - Byłoby dla mnie ogromnym źródłem satysfakcji, gdybym jeszcze mógł ją sam podpisać - podkreślił Komorowski. Dodał, że ustawa ta nie wymaga "ani złotówki" z budżetu państwa.

Prezydencki projekt ustawy ma zwiększyć uprawnienia rodziców do korzystania z elastycznych form organizacji czasu pracy i wprowadzić bardziej dogodne wykorzystanie urlopów rodzicielskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Uhonorowano rodziny wielodzietne i zastępcze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.