W czwartek nadzwyczajny szczyt UE ws. agresji Rosji na Ukrainę

W czwartek nadzwyczajny szczyt UE ws. agresji Rosji na Ukrainę
PAP / pk

W czwartek wieczorem w Brukseli odbędzie się nadzwyczajny szczyt szefów państw i rzędów UE w związku z działaniami Rosji na Ukrainie - poinformował przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

"W 21. wieku nie ma miejsca na użycie siły i przymusu do zmiany granic. Chciałbym podziękować za jedność okazaną w ostatnich dniach, zwłaszcza za szybkie przyjęcie dzisiaj przez Radę UE pakietu sankcji. Agresywne działania Federacji Rosyjskiej naruszają prawo międzynarodowe oraz integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy. Podważają także europejski porządek bezpieczeństwa" - czytamy w zaproszeniu, które Michel wystosował do unijnych przywódców.

DEON.PL POLECA"Ważne jest, abyśmy nadal byli zjednoczeni i zdeterminowani oraz wspólnie określali nasze wspólne podejście i działania. Dlatego zapraszam na nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej w czwartek 24 lutego, które odbędzie się w Brukseli i rozpocznie się o godzinie 20:00" - napisał przewodniczący rady Europejskiej.

Unijni liderzy będą dyskutować na temat ostatnich wydarzeń oraz sposobów pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności, a także wspierania Ukrainy.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

W czwartek nadzwyczajny szczyt UE ws. agresji Rosji na Ukrainę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.