W Klinice "Budzik" wybudzono 7-letnią Łucję. "To były cuda"

W Klinice "Budzik" wybudzono 7-letnią Łucję. "To były cuda"
(fot. By Cezary Piwowarski (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons / facebook.com)
3 lata temu
tvn24.pl / jp

Dziewczynka zapadła w śpiączkę po groźnym wypadku, rodzice szukali miejsca, gdzie Łucja dojdzie do siebie i tak trafili do Kliniki.

Przez dwa tygodnie przebywała na oddziale intensywnej terapii, potem na neurologii. Do Kliniki Łucja trafiła 13 sierpnia.

- To było coś niesamowitego, bo z dnia na dzień. To były cuda. Drugiego dnia już kiwała głową, a trzeciego dnia powiedziała już "nie", a wszyscy byli zdziwieni, bo w opisie choroby było napisane, że ośrodek mowy miała bardzo uszkodzony - opisywała mama dziewczynki.

50 wybudzenie w Klinice "Budzik" w Warszawie! Z wielką radością ogłaszamy 50 wybudzenie w "Budziku"! 7-letnia Łucja...

Opublikowany przez Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" Środa, 17 października 2018

Nie tak szybko zaczęła się ruszać, ale dwa tygodnie temu postawiła pierwsze kroki. Jeszcze w tym miesiącu opuści placówkę. To już 50. osoba wybudzona w klinice założonej przez Ewę Błaszczyk. Aktorka podkreślała, że to "ciężka praca sztabu ludzi".

Pod postem na Facebooku pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy: "cudownie, życzę samych dobrych chwil dla dziewczynki", "gratulacje dla wspaniałego zespołu kliniki", "mój Kubunio był 37. wybudzonym w budziku, wiem, jaka to radość".

Przebudzenia trzeba się spodziewać

- Przebudzenia ze śpiączki trzeba się spodziewać, jeśli zrobi się wszystko, co konieczne. Trzeba prowadzić hospitalizację na najwyższym poziomie, ponieważ organizm w takim stanie jest narażony na szereg komplikacji. To jest prawie OIOM, a nie rehabilitacja neurologiczna, gdzie wspiera się takie rzeczy - mówi Ewa Błaszczyk.

>> Wielki sukces Kliniki "Budzik": kolejne dziecko obudziło się ze śpiączki

FUNDACJA "AKOGO?" została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza (twórcę programu "Ziarno" w TVP, obecnie proboszcza Pokamedulskiego Kościoła przy UKSW w Lesie Bielańskim).

Celem "Akogo?" jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Fundacja wybudowała pierwszą w Polsce klinikę-wzorzec (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka - Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają.

Jak informuje na swojej stronie klinika, w tej chwili ma wolne łóżka.

Więcej przeczytasz TUTAJ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński
14,00 zł
19,99 zł

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

W Klinice "Budzik" wybudzono 7-letnią Łucję. "To były cuda"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.