Trwa proces wybudzania Tomasza Golloba ze śpiączki

Trwa proces wybudzania Tomasza Golloba ze śpiączki
(fot. PAP / Lech Muszyński)
4 lata temu
PAP / ml

W szpitalu wojskowym w Bydgoszczy rozpoczął się proces wybudzania Tomasza Golloba ze śpiączki farmakologicznej - informację potwierdził PAP zajmujący się od ponad 20 lat słynnym żużlowcem dr. n. med. Cezary Rybacki.

"Tomek jest wybudzany i spodziewamy się, że dziś odzyska przytomność i będzie samodzielnie oddychał. Wówczas go rozintubujemy i odłączymy od respiratora. Mamy nadzieję, że nie będzie problemu, aby oddech powrócił" - przekazał PAP Rybacki.
Z kolei ordynator Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dr. n. med. Robert Włodarski powiedział na antenie TVP Info, że stan bezpośredniego zagrożenia życia żużlowca minął.
46-letni Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, w niedzielne przedpołudnie miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.
Jak wykazały badania w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również oba płuca stłuczone. Jeszcze w niedzielę przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Trwa proces wybudzania Tomasza Golloba ze śpiączki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.