W Płocku woda opadła, na Wiśle lodołamacze

W Płocku woda opadła, na Wiśle lodołamacze
W Płocku na osiedlu Borowiczki poziom wody wynosi 358 cm, tj. o 80 cm powyżej stanu alarmowego, a w środę był przekroczony o 155 cm. (fot. PAP/Piotr Piotrowski)
PAP / psd

W Płocku, gdzie po wylaniu Wisły, podtopionych zostało 20 domów, sytuacja wraca do normy, woda opadła, a wcześniej zalane ulice Gmury i Rybaki są przejezdne dla samochodów osobowych. Na rzece w okolicy Popłocina kry kruszy siedem lodołamaczy.

– W mieście ciągle obowiązuje ogłoszony w środę rano stan alarmowy. Woda wróciła do koryta rzeki. Spłynęła sięgająca wcześniej kilkadziesiąt centymetrów woda z ulicy Gmury na osiedlu Borowiczki, a na ulicy Rybaki pod Tumskim Wzgórzem pozostało kilka centymetrów wody. Strażacy wypompowują wodę z zagłębień – powiedział PAP w czwartek Sebastian Dymek z biura prasowego urzędu miasta w Płocku.

W środę woda zaczęła opadać, gdy wczesnym popołudniem lodołamacze przełamały 3-kilometrowy zator w Popłocinie niedaleko Płocka. Lodołamacze prowadziły akcję do godz. 19.

Jak poinformował rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki w Warszawie Dariusz Bogacz, o świcie pracę wznowiło siedem lodołamaczy. Prowadzą akcję na Wiśle w okolicach Popłocina k. Płocka. Rozkruszają zbitkę lodową przy prawym brzegu, a także napływające kry z górnych odcinków rzeki. Po przełamaniu zatoru ruszyły lody powyżej Płocka, napływają duże masy wody.

Ciągle utrzymuje się wysoki stan wody na środkowej Wiśle. W Płocku na osiedlu Borowiczki poziom wody wynosi 358 cm, tj. o 80 cm powyżej stanu alarmowego, a w środę był przekroczony o 155 cm. W Kępie Polskiej, 26 km powyżej Płocka poziom wody sięga 662 cm (stan alarmowy 450), a w Wyszogrodzie, 46 km powyżej Płocka, wynosi - 757 (stan alarmowy 550).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Płocku woda opadła, na Wiśle lodołamacze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.