Warszawa: policja wstrzymała ruch między pl. Zawiszy a rondem Waszyngtona

Warszawa: policja wstrzymała ruch między pl. Zawiszy a rondem Waszyngtona
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / ml

Ze względu na Marsz Niepodległości policja wstrzymała ruch kołowy między pl. Zawiszy a rondem Waszyngtona; transport publiczny jeździ objazdami - podał stołeczny ratusz, dodając, że miasto nie zostało poinformowane o planowanych działaniach.

W komunikacie warszawskiego ratusza dodano, że miasto "zareagowało natychmiastowo", a po skierowaniu na objazdy pojazdów transportu publicznego na ulice wysłano informatorów i nadzór ruchu.

"Działania policji związane są z przygotowaniami do zapowiadanego przejazdu zmotoryzowanego Marszu Niepodległości. Zamknięte dla ruchu zostały Al. Jerozolimskie na odcinku pl. Zawiszy – rondo Waszyngtona. Obecnie dopuszczony jest wyłącznie ruch poprzeczny, ale sytuacja może się zmienić" - czytamy. Ruch tramwajowy został wstrzymany, a autobusy skierowane na objazdy. Obecnie mieszkańcy mogą skorzystać wyłącznie z metra.

Na ulice wysłano miejskich informatorów, którzy udzielają pasażerom aktualnych informacji o zmianach w ruchu transportu publicznego. Stacjonują oni m.in. na rondzie Waszyngtona, przy Dworcu Centralnym, na pl. Bankowym, pl. Zawiszy, pl. Konstytucji, stacji metra Politechnika oraz Ratusz-Arsenał. W newralgicznych punktach ustawiono również specjalne radiowozy z nagłośnieniem.

DEON.PL POLECA

Miasto podkreśliło, że nie informowało wcześniej o ewentualnych utrudnianiach, ponieważ policja nie uzgadniała z miastem swoich działań.

Ratusz poinformował także, że w związku z przewidywanymi utrudnieniami w godz. 8–24 wprowadzone zostaje wzajemne honorowanie wszystkich ważnych biletów ZTM Warszawa, Kolei Mazowieckich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Bilety ZTM Warszawa honorowane są w pociągach KM na obszarze I strefy biletowej oraz w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wyłącznie na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach). Bilety Kolei Mazowieckich honorowane są w pojazdach ZTM Warszawa (pociągi, autobusy, tramwaje, metro) na obszarze I strefy biletowej oraz w pociągach ŁKA wyłącznie na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach). Bilety ŁKA – honorowane są w pociągach KM oraz SKM wyłącznie na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach).

"Pasażerowie z biletami +kartonikowymi+ ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 11.11.2020 r. godz. 09.55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować" - podano.

Aktualne informacje można śledzić na Facebooku i Twitterze WTP Warszawa oraz na stronie wtp.waw.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Katarzyna Szkarpetowska

Dekalog, słowo po słowie z Księdzem Janem Kaczkowskim

Słuchaliśmy Go, bo na co dzień żył tym, co głosił. Docenialiśmy Go, bo poważnie traktował ludzkie problemy. Podziwialiśmy Go, bo do ostatnich chwil cierpliwie odpowiadał na nasze...

Skomentuj artykuł

Warszawa: policja wstrzymała ruch między pl. Zawiszy a rondem Waszyngtona
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.