Warszawa w Święto Wojska Polskiego

Zobacz galerię
Warszawa w Święto Wojska Polskiego
Warszawa w Święto Wojska Polskiego (fot. PAP/Grzegorz Jakubowski)
PAP / ad

Tysiące warszawiaków witało oklaskami żołnierzy maszerujących przy akompaniamencie orkiestry wojskowej wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu . Oprócz pokazu musztry paradnej w dniu Święta Wojska Polskiego w stolicy zorganizowano m. in. festyn, na którym prezentowano sprzęt polskiej armii.

W dzień Święta Wojska Polskiego zgromadzeni na pl. Piłsudskiego mogli obejrzeć pokaz musztry paradnej i występy orkiestr wojskowych. Następnie pododdziały wojska przemaszerowały wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu.

W festynie uczestniczyły całe rodziny, a prezentowany sprzęt wojskowy cieszył się szczególnym zainteresowaniem dzieci.

"Podoba mi się sprzęt wojskowy oraz mundury. Chciałbym zostać żołnierzem, tak jak mój tata, gdyż jest to bardzo fascynujące i można daleko zajść" - powiedział młody uczestnik festynu wojskowego.

DEON.PL POLECA

Podobne plany na przyszłość ma jego rówieśnik: "Chciałbym zostać żołnierzem, gdyż żołnierze poświęcają się dla kraju oraz służyć za granicą, po to aby poznawać ciekawe miejsca i kultury" - powiedział.

Inny młody miłośnik wojska dodał: "Byłem na pl. Teatralnym, gdzie można było założyć strój wojskowy, który waży 25 kg. Najbardziej podobała mi się kamizelka kuloodporna".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Warszawa w Święto Wojska Polskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.