"Wasze bezpieczeństwo naszym priorytetem"

"Wasze bezpieczeństwo naszym priorytetem"
Poczet sztandarowy parafii św. Anny w Janowie w mundurach górniczych. (fot. Wikimedia Commons)
PAP / slo

Z okazji obchodzonej w niedzielę Barbórki - święta górników - życzenia dla wykonujących ten zawód przekazał premier Donald Tusk. Zapewnił górników o szacunku i uznaniu wszystkich Polaków. Zadeklarował, że priorytetem w tej branży zawsze będzie bezpieczeństwo.

Film z życzeniami złożonymi przez szefa rządu został w niedzielę zamieszczony na stronie internetowej kancelarii premiera. - W tym dniu chcę wam życzyć przede wszystkim bezpiecznej pracy. Wasze bezpieczeństwo będzie dla nas zawsze priorytetem - zapewnił Tusk.

Premier życzył górnikom wszystkiego dobrego w ich rodzinach, ale również w rodzinnych budżetach. - Zdajemy sobie sprawę, że ta praca wymaga szczególnego patronatu, szczególnej opieki. Będziemy zawsze o tym pamiętać, ile wasz wysiłek znaczy dla Polski - nie tylko dla Śląska, nie tylko dla waszych kopalń, ale dla całej Polski - podkreślił.

Donald Tusk wskazał, że niewiele jest zawodów, które cieszyłyby się takim szacunkiem i prestiżem jak zawód górnika. - I niewiele jest miejsc na świecie, takich jak Polska, gdzie wszyscy, nie tylko górnicy, świętujemy dzień 4 grudnia - Barbórkę. To jest święto narodowe, chociaż dedykowane konkretnie polskim górnikom - dodał.

Według szefa rządu, jest tak nie tylko dlatego, że praca górnika jest ciężka i ryzykowna, ale przede wszystkim dlatego, że - jak mówił - "przyszłość Polski, polski dobrobyt w tak dużym stopniu zależy od waszego (górników - PAP) wysiłku, od tego co wydobywacie z ziemi, jak efektywnie to robicie".

DEON.PL POLECA

Barbórka to tradycyjne święto górników, obchodzone w Polsce przez ponad 200 tysięcy pracowników zakładów górniczych. Oprócz górników węgla kamiennego i brunatnego to także m.in. pracownicy kopalń rud miedzi, cynku i ołowiu, soli, a także załogi zakładów wydobywczych nafty i gazu, wód leczniczych i termalnych. Wraz z firmami eksploatującymi kopaliny pospolite w Polsce jest prawie 5,5 tys. zakładów górniczych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Wasze bezpieczeństwo naszym priorytetem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.