Wspominają Kaczyńskiego i powołują nowy ruch

Wspominają Kaczyńskiego i powołują nowy ruch
Konferencja rozpoczęła się od pokazu zdjęć Lecha i Marii Kaczyńskich, w tle słychać było "Przesłanie Pana Cogito" Zbigniewa Herberta (fot. PAP/Paweł Kula)
PAP / wab

O dorobku Lecha Kaczyńskiego debatują w w Jachrance pod Warszawą uczestnicy konferencji "Lech Kaczyński - pamięć i zobowiązanie". Jest to jednocześnie zjazd przedstawicieli komitetów poparcia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z czasu kampanii prezydenckiej.

Uczestnicy mają się zastanawiać m.in. nad powołaniem ruchu społecznego odwołującego się do dorobku politycznego Lecha Kaczyńskiego.

W Jachrance - oprócz prezesa PiS - występują m.in. były minister w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński, była minister finansów Zyta Gilowska, europoseł PiS prof. Ryszard Legutko oraz prof. Zdzisław Krasnodębski.

Konferencja rozpoczęła się od pokazu zdjęć Lecha i Marii Kaczyńskich, w tle słychać było "Przesłanie Pana Cogito" Zbigniewa Herberta.

Każdy uczestnik konferencji otrzymał ankietę z pytaniem, czy chce, aby w wyniku konferencji powstał: ogólnopolski ruch społeczny, związany programowo z myślą i działalnością Lecha Kaczyńskiego, ruch społeczny działający na rzecz wyjaśnienia okoliczności katastrofy smoleńskiej, ruch społeczny działający na rzecz budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu czy federacja ruchów i stowarzyszeń, które w programie odwoływałyby się do dorobku Lecha Kaczyńskiego i działały na rzecz wyjaśnienia katastrofy samolotu TU-154M.

Przed rozpoczęciem konferencji odbyło się specjalne posiedzenie klubu PiS. Jak powiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, parlamentarzyści chcieli powspominać byłego prezydenta. - Był liderem PiS, prezesem honorowym PiS, także posłem. Jest osobą nam bliską. Stąd posiedzenie klubu - powiedział Błaszczak.

- Z całą pewnością rozstrzyga się, jaki kształt Polska będzie przyjmowała w najbliższych latach. Rozstrzygają się kwestię spuścizny sierpnia 1980 roku, tego przesłania społecznego - dodał obecny na konferencji były szef NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wspominają Kaczyńskiego i powołują nowy ruch
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.