Wybory 30 października - trudne dla PKW

Wybory 30 października - trudne dla PKW
Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z członkami Państwowej Komisji Wyborczej (fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / psd

Przedstawiciele PKW na czwartkowym spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim ocenili, że przeprowadzenie wyborów parlamentarnych 30 października może być trudne z powodu przypadającego 1 listopada święta Wszystkich Świętych - poinformował prezydencki minister Krzysztof Łaszkiewicz.

Łaszkiewicz, po spotkaniu, powiedział też, że członkowie PKW przedstawili szacunkowe koszty wyborów zarówno jednodniowych - około 90 mln zł, jak i dwudniowych - około 130-140 mln zł.

Minister tłumaczył podczas spotkania z dziennikarzami, że członkowie Państwowej Komisji Wyborczej podkreślali, iż mogą wystąpić kłopoty z naborem osób pracujących w komisjach wyborczych z powodu święta 1 listopada. "PKW prosiła prezydenta, żeby rozważając najbardziej racjonalny termin wyborów, wziąć pod uwagę fakt, że 30 października dla komisji wyborczej będzie bardzo niezręcznym terminem" - mówił Łaszkiewicz.

Minister poinformował też, że w ramach konsultacji terminu wyborów prezydent będzie chciał w niedługim czasie spotkać się z rządem, a później z przedstawicielami wszystkich sił politycznych.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wybory 30 października - trudne dla PKW
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.