Wybuch w Łomiankach, poszukiwania jednej osoby

Wybuch w Łomiankach, poszukiwania jednej osoby
(fot. PAP / Tomasz Gzell)
PAP / ml

Strażacy dogaszają budynek jednorodzinny w Łomiankach i poszukują jednej osoby, która prawdopodobnie była w środku w trakcie wybuchu - poinformował PAP rzecznik prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Karol Kierzkowski.

"W tej chwili trwa dogaszanie tego pogorzeliska, trwa też zabezpieczanie elementów konstrukcyjnych, tak żeby nie stwarzały zagrożenia dla strażaków" - powiedział Kierzkowski.
Jak dodał, prawdopodobnie jedna osoba znajdowała się w środku budynku w trakcie wybuchu.
"Jedna osoba przypadkowa została poszkodowana, jedną jeszcze osobą był tam prawdopodobnie właściciel tego obiektu (...) na zewnątrz akurat i jemu się na szczęście nic nie stało, ale poinformował strażaków, że tam prawdopodobnie była jedna osoba i teraz staramy się dotrzeć i sprawdzić, czy rzeczywiście ktoś tam był w środku" - zaznaczył rzecznik.
Ze wstępnych informacji przekazanych strażakom wynika, że mogła być to kobieta.
Kierzkowski podkreślił, że zniszczenia budynku mogą wynieść nawet ponad 75 proc. "Niewiele zostało" - skomentował.
Strażacy nie wykluczają, że poszukiwana osoba żyje, ale najpierw muszą zabezpieczyć teren, na którym mogą znajdować się jeszcze nieodpalone materiały pirotechniczne.
Do wybuchu - najprawdopodobniej fajerwerków - i pożaru budynku jednorodzinnego w Łomiankach oraz przylegającego do niego garażu doszło ok. godz. 14 w sobotę. Na miejscu działa 17 jednostek straży pożarnej.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wybuch w Łomiankach, poszukiwania jednej osoby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.