Wzrasta niezadowolenie z Tuska i jego rządu

Wzrasta niezadowolenie z Tuska i jego rządu
(fot.PAP/Radek Pietruszka)
PAP / slo

67 proc. ankietowanych źle ocenia wyniki działalności rządu, dobrze - 25 proc.; 57 proc. badanych nie jest zadowolonych, że na czele rządu stoi Donald Tusk; 33 proc wyraża zadowolenie z tego powodu - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

W porównaniu z lutym działalność rządu źle ocenia o 6 punktów proc. więcej badanych; dobrze - o 3 punkty proc. mniej. W marcu nie ma zdania na ten temat 8 proc. badanych, czyli o 3 punkty proc. mniej niż w poprzednim miesiącu.

DEON.PL POLECA45 proc. badanych określiło się w marcu jako przeciwnicy rządu (o 7 punktów proc. więcej niż w lutym), 31 proc. - jako zwolennicy gabinetu Donalda Tuska (o 1 pkt. proc. mniej niż przed miesiącem). Obojętny stosunek do obecnej Rady Ministrów wyraziło 21 proc. respondentów (o 7 pkt. proc. mniej). 3 proc. badanych na pytanie o stosunek do rządu, odparło: "trudno powiedzieć" (o 1 pkt. proc. więcej).

Ankietowani pytani byli też, czy są zadowoleni z tego, że na czele rządu stoi obecnie Donald Tusk. Na tak postawione pytanie ponad połowa badanych (57 proc., czyli o 7 punktów proc. więcej niż w lutym) odparła, że nie.

33 proc. respondentów (4 punkty proc. mniej niż przed miesiącem), odpowiedziało "tak". "Trudno powiedzieć" - w ten sposób odpowiedziało 10 proc. badanych - o 3 punkty proc. mniej niż w lutym.

CBOS spytał też Polaków o ocenę polityki gospodarczej rządu. Na pytanie, czy polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej, 65 proc. badanych (o 7 pkt. proc. więcej niż w lutym) odpowiedziało, że nie. Jedna czwarta ankietowanych - 25 proc. (czyli o 7 pkt. proc. mniej) odparło, że tak. Tyle samo badanych co przed miesiącem - 10 proc. - nie ma zdania na ten temat.

Według CBOS, aktualne notowania koalicyjnego rządu PO-PSL, uwzględniając obie kadencje parlamentu (od 2007 r.), są najgorsze z dotychczasowych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 8-14 marca na liczącej 1015 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wzrasta niezadowolenie z Tuska i jego rządu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.