Zarzuty po zamieszkach w Zielonej Górze

Zarzuty po zamieszkach w Zielonej Górze
(fot. PAP/Lech Muszyński)
PAP / psd

 36-latek z Zielonej Góry usłyszał we wtorek zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku i zniszczenia radiowozu podczas nocnych zamieszek w tym mieście. Grozi mu do 10 lat więzienia. To pierwsza z dziewięciu zatrzymanych po zajściach osób, które usłyszą zarzuty.

W zielonogórskiej prokuraturze trwają przesłuchania zatrzymanych. "Wszyscy usłyszą we wtorek zarzuty zniszczenia mienia, udziału w zbiegowisku lub napaści na funkcjonariusza" - powiedział PAP rzecznik prokuratury okręgowej w Zielonej Górze, Grzegorz Szklarz.

 

Policja na podstawie analizy zapisów miejskiego monitoringu zidentyfikowała także kolejnych uczestników zamieszek w mieście. Wkrótce ruszą ich zatrzymania.

 

Do zamieszek w Zielonej Górze doszło po śmiertelnym potrąceniu 23-letniego kibica miejscowej drużyny żużlowej przez policyjny nieoznakowany bus. Mężczyzna wracał z fety zorganizowanej z okazji zdobycia przez żużlowców Falubazu mistrzostwa Polski. Śledztwa ws. śmiertelnego potrącenia kibica przez policyjny radiowóz i późniejszych zamieszek prowadzi zielonogórska prokuratura.

 

W czwartek zaplanowano pogrzeb 23-latka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zarzuty po zamieszkach w Zielonej Górze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.