Szymon Hołownia na prezydenta? To trzeci kandydat Polaków

Szymon Hołownia na prezydenta? To trzeci kandydat Polaków
(fot. Filip Ćwik)
Onet.pl / kk

Zaskakujące wyniki sondażu przedwyborczego. Szymon Hołownia "czarnym koniem" wyborów prezydenckich?

Wyniki sondażu firmy Maison&Partners opublikował Onet.pl. Został zrealizowany w dniach 15-19 listopada 2019 r. na reprezentatywnej grupie Polaków.  Na pytanie o to, czy wzięliby udział w wyborach prezydenckich gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę, 51% badanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", 21% "raczej tak". Jedynie 15% twierdzi, że na wybory by się nie wybrało, a 13% jeszcze nie podjęło decyzji.

Ciekawsze są wyniki dotyczące kandydatów. Na pierwszym miejscu z zaufaniem 41% wyborców ląduje prezydent Andrzej Duda. 21% uzyskała Małgorzata Kidawa-Błońska, a już za nią Władysław Kosiniak-Kamysz (8%).

Co ciekawe to samo miejsce, z takim samym wynikiem, uzyskał... Szymon Hołownia. W szanse popularne publicysty katolickiego wierzy 8% respondentów. W sondażu znalazło się także miejsce dla Roberta Biedronia (7%) i Krzysztofa Bosaka (2%). 12% badanych nie wie na kogo oddałoby głos.

DEON.PL POLECA

Tydzień temu informowaliśmy, że Centrum Analityczne "Polityka Insight" twierdzi, że Hołownia niebawem ma ogłosić swą kandydaturę. Jak do tej pory sam dziennikarz nie odniósł się do doniesień pojawiających się w mediach.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Hołownia

W świecie, w którym tysiące polityków, liderów, popularnych kaznodziejów i autorów zamieniają życie na instrukcję obsługi automatu, w świecie, który topi się w słowach, w którym mesjasze rodzą się na kamieniu – takie miejsce, w ...

Skomentuj artykuł

Szymon Hołownia na prezydenta? To trzeci kandydat Polaków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.