Zbliża się koniec koronawirusa? Dworczyk: chcemy w 2021 r. zapanować nad pandemią dzięki szczepieniom

Zbliża się koniec koronawirusa? Dworczyk: chcemy w 2021 r. zapanować nad pandemią dzięki szczepieniom
PAP/kb

Chcemy w 2021 roku zapanować nad pandemią dzięki programowi szczepień tak, aby jak najmniej osób zapadało na COVID-19 i jak najmniej trafiało do szpitali - stwierdził w czwartek w trakcie posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia szef KPRM Michał Dworczyk.

Aktualnie komisja zajmuje się informacją realizacji Narodowego Programu Szczepień zaprezentowaną przez samego Dworczyka jak i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stwierdził także, że celem jest to, by do końca I kwartału przynajmniej pierwszą dawką zaszczepić 3 mln osób. Wspomniał również, że w grupie zero zaszczepiono już 94 proc. medyków. Przypomniał, że szczepienia tej grupy trwają, a "osoby reprezentujące zawody medyczne w znakomitej większości zostały zaszczepione".

Na posiedzeniu komisji poruszono także problemy związany z harmonogramem szczepień związane są z ograniczeniami dostaw od producentów.

"15 stycznia otrzymaliśmy informacje o ograniczeniu dostaw od firmy Pfizer i to przełożyło się na szczepienia. Niestety (po tym - PAP) w kolejnych tygodniach zmniejszyły się też dostawy kolejnych firm, czyli Moderny i AstryZeneki. Zdarzyło się już kilkakrotnie, że zmieniły się terminy dostaw. Dlatego musieliśmy zmieniać kilkanaście tysięcy terminów zarezerwowanych dla seniorów, co było niedogodnością" - stwierdził Dworczyk

DEON.PL POLECA

W Polsce szczepienia przeciw Covid -19 trwają one od 27 grudnia w ramach przyjętego przez rząd Narodowego Programu Szczepień. Od 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia dla seniorów, a od 25 stycznia rozpoczęły się szczepienia populacyjne na razie osób powyżej 70 roku życia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka

Nieznane oblicze ks. Józefa Tischnera

Filozof z Łopusznej o miłości mówił mało. Sam kiedyś wyznał: „Byłem analfabetą, jeśli chodzi o wiarę, analfabetą, jeśli chodzi o miłość, dawałem ludziom tylko nadzieję”. Okazuje się jednak, że to...

Skomentuj artykuł

Zbliża się koniec koronawirusa? Dworczyk: chcemy w 2021 r. zapanować nad pandemią dzięki szczepieniom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.