Zespół ds. przeciwdziałania ideologii gender

Zespół ds. przeciwdziałania ideologii gender
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
7 lat temu
KAI / kn

Posłowie Solidarnej Polski poinformowali dziś w Sejmie o utworzeniu parlamentarnego zespołu "Stop ideologii gender". Do udziału w pracach zespołu SP zaprosiła wszystkich posłów i senatorów zainteresowanych "zwalczaniem negatywnego wpływu ideologii gender na polską rodzinę oraz wychowanie najmłodszych".

W skład zespołu weszło 15 posłów Solidarnej Polski oraz jeden senator. Przewodniczącą zespołu została Beata Kempa, wiceprzewodniczącymi Tadeusz Woźniak i Jan Ziobro.

Jak poinformowała Beata Kempa, zespół tworzą parlamentarzyści zainteresowani "zwalczaniem negatywnego wpływu ideologii gender na polską rodzinę oraz wychowanie najmłodszych, a nie jej propagowaniem".

Wśród planowanych działań zespołu wymieniła obronę tożsamości płciowej człowieka, pracę na rzecz wprowadzania zmian legislacyjnych mających na celu obronę praw tradycyjnej rodziny oraz wspieranie polityki rodzinnej.

Za szczegółowe zadania zespołu posłanka Kempa uznała monitorowanie procesu przeznaczania środków publicznych na promocję ideologii gender. Posłowie chcą też dokumentować i podawać do publicznej wiadomości przypadki praktycznej realizacji tej ideologii w instytucjach życia publicznego i społecznego "ze szczególnym uwzględnieniem placówek oświatowych i wychowawczych". - Rodzice mają prawo wiedzieć, co dzieje się w tych placówkach, mają prawo mieć dostęp do tego, jakie są tam przeprowadzane programy, tak aby czuć, że ich maluchy, w obszarze oddziaływania psychologicznego, są tam bezpieczne - wyjaśniła posłanka Kempa.

Zespół planuje ponadto proponować rozwiązania legislacyjne w tym zakresie, kierowane pod adresem parlamentu i rządu. - Pan premier chyba zbyt często przebywa w towarzystwie feministek, jest niedoedukowany, czym jest ideologia gender. Zadbamy o to, by się dowiedział, jaki zły wpływ może ona mieć na wychowanie naszych najmłodszych obywateli. On jest też ich premierem - mówiła przewodnicząca zespołu.

Jak poinformowała Beata Kempa, ich zespół będzie też współpracować z psychologami, ośrodkami badań naukowych oraz powstającymi w całej Polsce stowarzyszeniami osób przeciwnych ideologii gender. - Okazało się, że społeczeństwo się organizuje i działa - dodała.

Posłowie SP chcą ponadto współpracować z podobnymi gremiami aktywnymi w Parlamencie Europejskim oraz uczestniczyć w konferencjach poświęconych temu tematowi. Zapowiedzieli, że sami w najbliższym czasie zorganizują 16 takich spotkań w miastach wojewódzkich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zespół ds. przeciwdziałania ideologii gender
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.