Ziobro: "Ja przed Trybunałem? Trzymam kciuki"

Ziobro: "Ja przed Trybunałem? Trzymam kciuki"
"Dla mnie to znakomita okazja, by jeszcze raz udowodnić, że rzekome naciski, to tylko czarna propaganda" (fot. pis.org.pl)
11 lat temu
dziennik.pl / PAP / zylka

To zapewne spóźniony Prima Aprilis PO, jeśli jednak nie, to informacja ta może wywołać wyłącznie moją wesołość - tak Zbigniew Ziobro w przesłanym mediom oświadczeniu komentuje informację o planach postawienia go przed Trybunałem Stanu. Były minister przekonuje także, dlaczego zamiary posłów PO tak naprawdę są mu na rękę.

"Komunikat prasowy w związku ze spóźnionym Prima Aprilisem PO. Trzymam za nich kciuki" - tak Zbigniew Ziobro zatytułował oświadczenie przesłane mediom. Odniósł się w nim do informacji Radia ZET, że poslowie PO z naciskowej komisji śledczej przygotowują raport cząstkowy, w którym ma się znaleźć wniosek o postawienie byłego ministra sprawiedliwości przed Trybunałem Stanu.

"Jeśli posłowie chcą się narazić na ośmieszenie, to cóż, są dorosłymi ludźmi, nie mogę ich przed tym uchronić" - stwierdził ZIobro, który nie wydaje się być zaniepokojony planami polityków PO. "Trzymam jednak kciuki, że nie zabraknie im odwagi i postawią mnie przed Trybunałem" - dodał.

Przypomniał także sprawę zarzutów, które postawiła mu prokuratura w Płocku. Śledczy sprawdzali, czy Zbigniew Ziobro złamał prawo, gdy jako minister sprawiedliwości pokazał Jarosławowi Kaczyńskiemu tajne dokumenty o mafii paliwowej. "Skończyło się jak zwykle na dezercji - cichaczem umorzono postępowanie" - stwierdził obecny europoseł PiS.

Ziobro zapewnia, że ewentualnego procesu przed Trybunałem Stanu się nie obawia. "Dla mnie to znakomita okazja, by jeszcze raz udowodnić, że rzekome naciski, to tylko czarna propaganda i wykazać, że jako Prokurator Generalny koordynowałem skuteczną walkę z brutalną przestępczością i korupcją oraz prowadziłem modernizację wymiaru sprawiedliwości. To zaś wielu politykom, również PO, się nie podobało. Można domyślić się, dlaczego" - podsumował Ziobro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ziobro: "Ja przed Trybunałem? Trzymam kciuki"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.