Ziobro ma przeprosić Schetynę

Ziobro ma przeprosić Schetynę
(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
PAP / pz

Zbigniew Ziobro (PiS) ma przeprosić Grzegorza Schetynę za naruszenie jego godności, czci i dobrego imienia. Ma też zapłacić 20 tys. złotych - uznał w środę krakowski Sąd Okręgowy. Wyrok nie jest prawomocny.

Proces dotyczył wypowiedzi Zbigniewa Ziobry na antenie Radia Maryja 17 marca 2009 roku. Ziobro - były minister sprawiedliwości i poseł PiS - mówił wówczas m.in., że Schetyna (obecny marszałek Sejmu, wówczas wicepremier i szef MSWiA) jest "ciemną postacią tego rządu"; "człowiekiem, o którym się mówi, że odpowiada za wszystkie takie ciemne sprawki, które są związane m.in. z nadużywaniem służb specjalnych przeciwko opozycji".

Powołując się również na wypowiedzi "niektórych posłów PO z kuluarów", Ziobro stwierdził, że jest to "człowiek od brudnych zadań, jego postać jest szczególna, więc jeżeli jest ktoś z nim związany, to rzeczywiście może cieszyć się później poczuciem bezkarności, takie są podejrzenia".

Za naruszenie swoich dóbr osobistych Schetyna domagał się od Ziobry przeprosin, które miałyby zostać opublikowane w Radiu Maryja, Radiu ZET oraz w "Gazecie Wyborczej", a także wpłaty 30 tys. zł na Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ziobro ma przeprosić Schetynę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.