Ziobro nie stanie przed Trybunałem Stanu

Ziobro nie stanie przed Trybunałem Stanu
(fot.PAP/Leszek Szymański)
PAP / jm

Większość posłów PO, PSL, SLD, RP i część posłów niezrzeszonych głosowało w piątek za postawieniem b. szefa MS Zbigniewa Ziobro przed Trybunałem Stanu. Przeciwko byli posłowie PiS, ZP i pozostali niezrzeszeni. W głosowaniu nie wzięło udziału m.in. 9 posłów PO i 4 posłów SLD.

Do podjęcia przez Sejm uchwały w tej sprawie potrzebnych było co najmniej 276 głosów, za pociągnięciem Ziobry do odpowiedzialności konstytucyjnej przed TS w piątkowym głosowaniu opowiedziało się 271 posłów. Przeciwko było 152 posłów, od głosu wstrzymało się dwóch.

Spośród 199 posłów klubu PO, w piątkowym głosowaniu wzięło udział 190 i wszyscy poparli postawienie Ziobro przed TS. Wśród niegłosujących 9 posłów Platformy byli: Ewa Kopacz, Andrzej Biernat, Leszek Blanik, Marek Hok, Cezary Kucharski, Radosław Sikorski, Piotr Tomański, Irena Tomaszak-Zesiuk i Norbert Wojnarowski.

Wniosek o postawienie b. ministra sprawiedliwości przez TS poparli też wszyscy obecni na głosowaniu posłowie SLD - 29 (nieobecnych było 4 posłów Sojuszu), Ruchu Palikota - 9 (dwóch posłów było nieobecnych) oraz koła Biało-Czerwoni - 3 posłów (jeden nie głosował).

Klub PSL podzielił się w tej sprawie - za było 28 posłów, jeden (Józef Zych) był przeciw, dwóch (Stanisław Kalemba i Andrzej Sztorc) wstrzymało się od głosu. 7 posłów nie wzięło udziału w głosowaniu.

DEON.PL POLECA

 

Za tym, by Ziobro stanął przez Trybunałem Stanu, opowiedziało się ponadto 12 posłów niezrzeszonych: Ryszard Galla, Łukasz Gibała, Anna Grodzka, Jarosław Gromadzki, Ryszard Kalisz, Roman Kotliński, Łukasz Krupa, Wanda Nowicka, Andrzej Piątak, Marek Poznański, Armand Ryfiński, Jerzy Ziętek.

Przeciwni pociągnięciu do odpowiedzialności Ziobry przez TS byli wszyscy obecni na sali posłowie PiS - 126 (ośmiu nie głosowało) oraz klubu Zjednoczonej Prawicy - 15 (jednego posła zabrakło na sali).

Wniosku nie poparło ponadto 11 posłów niezrzeszonych: Jerzy Budnik, Ludwik Dorn, Zbigniew Girzyński, Tomasz Górski, Jarosław Jagiełło, Mariusz Antoni Kamiński, Adam Rogacki, Piotr Szeliga, Przemysław Wipler oraz Marzena Wróbel

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ziobro nie stanie przed Trybunałem Stanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.