Ziobro: SP będzie drugim płucem prawicy

Ziobro: SP będzie drugim płucem prawicy
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / psd

 Tworzymy drugie płuco prawicy, by oddychała ona pełną piersią i miała energię do tworzenia w przyszłości nowego rządu - mówił lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podczas zorganizowanego w piątek w Sejmie otwartego spotkania z członkami i sympatykami SP.

Jak podkreślił Ziobro, najbliższy czas będzie obfitował w wydarzenia istotne dla SP. "24 marca organizujemy kongres. To dla nas bardzo ważne wydarzenie, które można nazwać narodzinami nowej partii na prawicy" - podkreślił. Wyraził nadzieję, że kongres będzie początkiem drogi SP do sukcesu, czyli zmiany władzy w Polsce.

Ziobro zapowiedział, że program partii będzie opierać się na tradycyjnych wartościach, takich jak ochrona rodziny. Zaznaczył, że w tej kwestii SP będzie się spierać z Ruchem Palikota. Jak dodał, w programie Solidarnej Polski znajdą się także rozwiązania w sferze polityki podatkowej, które zachęcą do tworzenia nowych miejsc pracy.

Jak zaznaczył lider SP, w statucie partii znajdzie się zapis, iż prezes ugrupowania będzie mógł być odwołany bez konieczności zwoływania kongresu. Podkreślił, że takie rozwiązanie zmotywuje przyszłego szefa partii do bardziej wydajnego działania.

Z kolei szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk podkreślił, że klub SP mimo skromnej liczby parlamentarzystów "stara się godnie rywalizować z innymi klubami, jeśli chodzi o projekty ustaw czy inne inicjatywy".

Zwrócił uwagę, że SP będzie walczyć m.in. o prawa pracownicze. Zaznaczył też, że partia będzie chciała zmienić w Polsce politykę wobec wielkich korporacji finansowych, m.in. supermarketów. "Wyciągają one zyski i transferują je do innych krajów. Polacy pracują w tych firmach za niewielkie pieniądze" - dodał.

Poseł SP Ludwik Dorn powiedział podczas spotkania, że przygotowania do kongresu są "czasem heroicznym" dla sympatyków i członków SP. "A po kongresie zacznie się bardziej uporządkowany etap. Będziemy musieli wymagać od siebie więcej pracy nad stworzeniem struktur" - stwierdził.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ziobro: SP będzie drugim płucem prawicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.