Zmarł dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński

Zmarł dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński
(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
PAP / ptt

Znany dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński zmarł w środę w Warszawie, w wieku 48 lat - poinformował PAP jego przyjaciel Maciej Nowak, powołując się na informacje przekazane przez rodzinę.

Leszczyński urodził się 10 lutego 1967 r. w Olecku. Od 1994 do 2002 r. pracował w "Gazecie Wyborczej", zajmując się tematyką muzyczną. Jeździł po całym świecie na koncerty i festiwale, przeprowadzając wywiady z czołowymi muzykami, m.in. z zespołami Metallica, Pearl Jam czy z Iggym Popem.

DEON.PL POLECA
Od 2002 r. był jurorem czterech edycji "Idola". Prowadził ponadto autorski program "Mop Man" w telewizji Polsat. W 2006 r. został redaktorem naczelnym miesięcznika "Laif". W latach 2007-2010 kierował działem "Kultura" tygodnika "Wprost". Był rzecznikiem Przystanku Woodstock.

Leszczyński działał też w polityce. Popierał Unię Wolności, w 2005 r. znalazł się wśród założycieli Partii Demokratycznej i działał w tym ugrupowaniu. W 2011 r. jako członek Ruchu Palikota bez powodzenia kandydował z listy tej partii do Sejmu. Po przekształceniu ugrupowania w Twój Ruch w 2013 r. został członkiem nowej partii.

Zaangażowany w działalność polityczną i społeczną, organizował też m.in. demonstracje i koncerty na rzecz Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie i wolnych wyborów na Białorusi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zmarł dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.