Zmarł prezes Fundacji Integracja Piotr Pawłowski

Zmarł prezes Fundacji Integracja Piotr Pawłowski
(fot. A. Świetlik)
3 lata temu
PAP / jp

Zmarł Piotr Pawłowski - dowiedziała się w poniedziałek PAP w Fundacji Integracja. Pawłowski od ponad 25 lat aktywnie działał na rzecz osób niepełnosprawnych.

Na stronie internetowej Integracji zaznaczono, że Piotr Pawłowski (ur. 1966 r.) mieszkał i pracował w Warszawie. "Od ponad 25 lat był aktywnym dziennikarzem, działaczem społecznym, pracującym na rzecz likwidacji barier architektonicznych, cyfrowych, społecznych i prawnych. Był ambasadorem przemian społecznych w naszym kraju. Twórcą i prezesem Fundacji Integracja i Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji" - podkreślono.

>> Nie żałuję skoku do wody, złamanego kręgosłupa i 35 lat na wózku

Pawłowski był absolwentem Instytutu Studiów nad Rodziną Uniwersytetu im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Podyplomowego Studium Etyki i Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Był doktorantem Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN.

Za swoje działania Pawłowski został uhonorowany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Nagrodą im. Andrzeja Bączkowskiego, Medalem Rzecznika Praw Obywatelskich; Medalem Rzecznika Praw Dziecka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zmarł prezes Fundacji Integracja Piotr Pawłowski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.