23 ofiary, 81 rannych w zamachu w Abudży

23 ofiary, 81 rannych w zamachu w Abudży
23 ofiary, 81 rannych w zamachu w Abudży (fot. PAP / EPA/TONY NWOSU)
8 lat temu
PAP / ad

Liczba ofiar śmiertelnych zamachu w piątek na budynek ONZ w stolicy Nigerii Abudży wzrosła do 23 - głosi nowy bilans podany w niedzielę przez rzecznika ONZ. 81 osób zostało rannych.

Do zamachu przyznała się w piątek Boko Haram - islamistyczna grupa bojówkarska domagająca się wprowadzenia szariatu w całej Nigerii.

Według władz bezpieczeństwa w budynek wjechał samochód, który następnie eksplodował, poważnie uszkadzając część biurowego kompleksu, w którym zazwyczaj pracuje około 400 osób.

Ataki podejmowane przez Boko Haram (w języku hausa oznacza to mniej więcej "zachodnia edukacja jest grzeszna") są coraz intensywniejsze i dochodzi do nich na coraz większym obszarze Nigerii.

"To atak przeciwko pokojowi światowemu i przeciwko ludzkości, gdyż ci, którzy tu pracują, pochodzą z różnych krajów" - powiedziała dziennikarzom na miejscu zamachu.

Rówienż Ojciec Święty Benedykt XVI zaapelował do islamskich terrorystów o nawrócenie,  porzucenie drogi śmierci i przemocy, a wybór życia i godziwego dialogu, czytamy w telegramach, które przesłał na ręce prezydenta Nigerii Jonathana Goodlucka oraz serkretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

23 ofiary, 81 rannych w zamachu w Abudży
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

23 ofiary, 81 rannych w zamachu w Abudży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.