7 osób zginęło, 29 rannych wskutek wykolejenia się pociągu w Indiach

7 osób zginęło, 29 rannych wskutek wykolejenia się pociągu w Indiach
(fot. Nila Newsom / Shutterstock.com)
PAP / pk

Siedem osób poniosło śmierć, a 29 zostało rannych w wyniku wykolejenia się w niedzielę wczesnym rankiem dziewięciu wagonów pociągu na północnym wschodzie Indii - poinformowały lokalne władze. Większość pasażerów spała, gdy doszło do katastrofy.

Dwie ranne osoby są w stanie krytycznym. Do wypadku doszło ok. 30 kilometrów na północ od Patny, stolicy stanu Bihar.

Setki okolicznych mieszkańców pospieszyły, aby pomóc ratownikom i członkom indyjskich służb zarządzania skutkami katastrof w wyciąganiu ludzi uwięzionych w przewróconych i zmiażdżonych wagonach - podaje agencja Associated Press.

Akcja ratunkowa trwała do południa czasu lokalnego. Obecnie badane są przyczyny katastrofy. Agencja prasowa Trust of India poinformowała, że najprawdopodobniej pociąg wykoleił się z powodu pęknięcia szyny.

Sieć kolejowa w Indiach należy do największych i najgęstszych na świecie, jednak nie zawsze są tam przestrzegane standardy bezpieczeństwa. Rozległemu systemowi kolei brakuje także nowoczesnych systemów sygnalizacji i łączności. Większość wypadków spowodowana jest złym utrzymaniem sieci, przestarzałym sprzętem i błędami ludzkimi.

DEON.PL POLECA

W sierpniu 2017 roku w wyniku wykolejenia się pociągu ekspresowego w stanie Uttar Pradeś na północy Indii zginęło 10 osób, a 150 zostało rannych. W listopadzie 2016 roku w katastrofie kolejowej w tym samym stanie zginęło 146 osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

7 osób zginęło, 29 rannych wskutek wykolejenia się pociągu w Indiach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.