Ambasada RP w Paryżu informuje o zwiększonym zagrożeniu terrorystycznym we Francji

Ambasada RP w Paryżu informuje o zwiększonym zagrożeniu terrorystycznym we Francji
(fot. BlackMac / Shutterstock.com)
PAP / pk

W związku z wtorkową strzelaniną w Strasburgu władze francuskie podniosły niezwłocznie do trzeciego, najwyższego, stopień zagrożenia terrorystycznego na całym terytorium kraju - informuje w środę na stronie internetowej ambasada RP w Paryżu.

"W związku ze strzelaniną, która miała miejsce w Strasburgu w dniu 11 grudnia 2018 r. na całym terytorium Francji został niezwłocznie wprowadzony 3 (najwyższy) poziom zagrożenia terrorystycznego Planu VIGIPIRATE = URGENCE ATTENTAT ( = pogotowie antyterrorystyczne)" - napisano, wskazując, że oznacza to, iż "zagrożenie terrorystyczne jest bardzo wysokie".

Ambasada wyjaśniła, że "pogotowie antyterrorystyczne wiąże się z zaostrzonymi środkami bezpieczeństwa, m.in. na dworcach, w pobliżu atrakcji turystycznych oraz przy urzędach państwowych jak i miejscach kultu, wysoce prawdopodobne są liczne patrole służb mundurowych".

- Odwiedzając te miejsca należy przygotować się na kontrolę bagażu. Nie powinny także dziwić ogłoszenia nawołujące do zachowania czujności, jak również wydłużone odprawy na lotniskach i przejściach granicznych - wskazano.

- Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń władz miejscowych - czytamy w komunikacie.

Polskie MSZ podało z kolei na Twitterze, że władze francuskie poinformowały ambasadę Polski we Francji, że wśród poszkodowanych w zamachu w Strasburgu jest obywatel RP. Rodzina rannego została objęta opieką konsularną.

We wtorek wieczorem w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Strasburga mężczyzna otworzył ogień do ludzi, zabijając dwie osoby i raniąc 14. Według najnowszych informacji siedem z nich odniosło ciężkie obrażenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ambasada RP w Paryżu informuje o zwiększonym zagrożeniu terrorystycznym we Francji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.