Apple zmniejsza zamówienia na produkcję nowych iPhone'ów; słaby popyt

Apple zmniejsza zamówienia na produkcję nowych iPhone'ów; słaby popyt
(fot. shutterstock.com)
PAP / ml

Apple zmniejsza zamówienia na produkcję nowych iPhone'ów ze względu na słabszy niż prognozowano popyt na zaprezentowane we wrześniu smartfony i szerszą ofertę innych modeli telefonów tej marki - poinformował w poniedziałek dziennik "Wall Street Journal".

Według gazety Apple źle oszacowało potrzebną do zrealizowania zamówień liczbę komponentów do produkcji nowych smartfonów. Dziennik przypomniał, że kilka tygodni temu koncern "zszokował inwestorów" niższymi niż spodziewane prognozami sprzedaży na ostatni kwartał tego roku.

DEON.PL POLECA
Szczególnie problematyczne okazały się prognozy zamówień dla iPhone'a XR. Jak donosi "WSJ", Apple zamówiło produkcję 70 mln egzemplarzy tego smartfona zaplanowaną na czas między wrześniem a lutym przyszłego roku, obecnie zaś musi zredukować ją o ponad jedną trzecią.

Dziennik podał, że w związku z obniżeniem zamówień na produkcję nowych modeli smartfonów Apple'a, wielu dostawców podzespołów dla tej firmy zmuszonych było obniżyć swoje prognozy zysków na ostatni kwartał tego roku. Wśród firm takich znalazły się m.in. Qorvo i grupa Lumentum oraz spółka Japan Display. Koncern Foxconn, który na zlecenie Apple zajmuje się montażem iPhone'ów, odwołał natomiast nadgodziny u tysięcy swoich pracowników.

Po ogłoszeniu wyników za trzeci kwartał tego roku Apple zapowiedziało, że w kolejnym zrezygnuje z informowania o wynikach jednostkowej sprzedaży wszystkich produkowanych przez koncern urządzeń. Jednocześnie firma zapowiedziała, że w czwartym kwartale tego roku spodziewa się przychodów pomiędzy 89 a 92 mld dolarów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Apple zmniejsza zamówienia na produkcję nowych iPhone'ów; słaby popyt
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.