Aresztowano kobietę, która wysłała bomby

Aresztowano kobietę, która wysłała bomby
Toner wypełniony materiałem wybuchowym (fot. EPA/DUBAI POLICE)
9 lat temu
PAP / drr

W stolicy Jemenu, Sanie, zatrzymano kobietę, którą podejrzewa się o wysłanie przesyłek zawierających materiały wybuchowe - poinformował w sobotę przedstawiciel jemeńskich sił bezpieczeństwa. To pierwsza osoba zatrzymana w tej sprawie.

- Państwowym siłom bezpieczeństwa udało się zatrzymać kobietę - powiedział cytowany przez agencję Reutera przedstawiciel sił bezpieczeństwa. Dodał, że kobietę udało się zidentyfikować dzięki karcie SIM znalezionej w środku pakunku, który przechwycono w Wielkiej Brytanii.

Wcześniej prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah poinformował, że policja otoczyła dom, w którym schroniła się młoda kobieta zaangażowana w wysyłanie paczek.

Agencja EFE podała, że według przedstawicieli sił bezpieczeństwa na lotnisku w Sanie, przesyłki w biurach firm UPS i FedEx zostawiły dwie kobiety.

- We współpracy ze swoimi partnerami Jemen jest gotowy kontynuować walkę z terroryzmem i z Al-Kaidą. Nie chcemy jednak, by ktokolwiek wtrącał się w sprawy Jemenu, próbując dopaść Al-Kaidę - powiedział prezydent Saleh na krótkiej konferencji prasowej, na której dziennikarzom nie umożliwiono zadawania pytań.

Saleh powiedział również, że jego kraj byłby wdzięczny za większą współpracę rządu USA, Wielkiej Brytanii oraz Arabii Saudyjskiej. Wyjaśnił, że agencje bezpieczeństwa w tych krajach nie koordynują działań.

O zagrożeniu z Jemenu Biały Dom został poinformowany przez władze Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Aresztowano kobietę, która wysłała bomby
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Aresztowano kobietę, która wysłała bomby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.